KPSS Şüphelisi 11 kişi tahliye oldu

ANKARA 2. Ağır Ceza Mahkemesince, 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 102si asker eşi 105 kişi hakkında açılan yedinci dâvada tutuklu 43 sanıktan 1 Tinin adlî kontrol şartıyla tahliyesi kararlaştırıldı.

02 Haziran 2017 - 12:11

Duruşmaya tutuklu sanıklar, bazı tutuksuz sanıklar ve sanık avukatlan ile müdahiller ÖSYM ve Maliye Bakanlığı avukatları katıldı. Duruşmada savunması alınan sanık İlknur Eskievli, lisede okul birincisi olduğunu, üniversitede sosyal bilgiler öğretmenliği bölümüne girdiğini, buradan da 2003'te dereceyle mezun olduğunu anlattı.
 
Mezun olmasının ardından hemen hemen her yıl KPSS'ye girdiğini ifade eden Eskievli, "201 Odaki sınava iddialı hazırlandığını, bileğinin hakkıyla, 7 yıllık emeğinin karşılığını aldığını" söyledi. Ancak bu sınavın iptal edilmesinden sonra tekrarlanan sınava İstanbul'da, hasta ve stres altında girdiğini öne süren Eskievli, bu sınavda 82 net yaparak, "iyi sonuç" aldığını savundu.
 
Cumhuriyet Savcısı Ayhan Çelik, sanıklardan 8'inin adli kontrolle tahliyelerini talep etti. Mahkeme, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi