2022 Kamu Personel Seçme Sınavı'na (Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonu aldıkları puanlar gösteren puanlara görebelirlenen branş bazında sıralamaları ÖSYM tarafından güncellendi. İşte 2022 KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim güncel başarı sıralaması.


2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans, Önlisans ve Ortaöğretim sınavlarının branş bazında sıralamaları ÖSYM'ce güncellendi. Yapılan sınav sonrası kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmek için branş bazında sıralamaları bekleyen adaylar için erişim açıldı.

EYT'lilerin maaşına ilişkin ilk maaş açıklaması Bilgin'den EYT'lilerin maaşına ilişkin ilk maaş açıklaması Bilgin'den

2022-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim sınavlarına iştirak eden adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne yansıtılmıştır.

Sınava giren adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebilecektir.

Ösym branş sıralamalarında Almanca öğretmenlerinin sıralaması geriledi


Öğretmenlerin sıralamanın değişmesi ile ilgili olarak yaptığı paylaşım şöyle: Almanca öğretmenleri olarak bugün yeniden oluşturulan branş bazlı sıralamalarda hiçbir öğretmenlik branşının geriye gitmemesine rağmen bizim sıralamalarımız en az 5-6 kişi olmak üzere sıralamaya doğru orantılı olarak artarak geriye gitmiştir. Sadece Almanca branşında oluşan bu durumun mağduriyet yaratmaması için, sebebinin ivedilikle açığa kavuşturulmasını yetkililerden rica ediyoruz.

Not: Sıralamada oluşan geriye kaymalar aşağıda 3 örnekte gösterilmiştir.