KPSS Sınav soruları zor mu? kolay mı?

2016 KPSS ortaöğretim sınavının bitmesinin ardından sınava giren adayların aklındaki yegane soru sınav sorularının ve cevaplarının ne zaman açıklanacak oldu ile ilgiliydiydi. Sınav sonuçlar ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden sınavın bitmesinin ardından açıklanması beklenirken bir yandan sınava giren adayların sınavın zorluğuyla ilgili yorumları gündem de yer alıyor. Sınav sorularının ne kadar zor olduğu kolay mı zor mu olduğu, gibi yorumlarınızı haberimizdeki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

21 Kasım 2016 - 10:39

Sınava giren adaylar soruların açıklanmasını beklerken, soruların ne kadar zor veya kolay olduklarıyla ilgili yorumlarını diğer sınava girmiş adaylarlarla paylaşmaları için bu haberimizi kullanabilirsiniz.

2016 KPSS Sınavının bitmesinin ardından sorular ve sonuçlar büyük bir heyecanla bekleniyor. Soruların bugün içerisinde açıklanması bekleniyor. Bu süre zarfında sizlerde sınavla ilgili yorumlarınızı, düşüncelerinizi, haberimizin altında alan yorum bölümünden sizler gibi sınava girmiş diğer adaylarla paylaşabilirsiniz
KPSS Ortaöğretim sınavıyla ilgili sorular
"Sorular Zor muydu?
Sorular Kolay mıydı?
En çok Zorlandığınız bölümler neydi? " gibi soruların cevaplarını birbirinizle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.
KPSS Sınavında Hangi Bölümden Kaç Soru Çıktı?
Bugün KPSS sınavına giren adaylar 6 Güncel Bilgi Sorusunun yanı sıra 30 Türkçe, 30 Matematik, 27 Tarih, 18 Çoğrafya ve 9 Vatandaşlık Sorusuna Cevap Verdi.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE  ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Sınav sonuçlarının ne zaman açıklancağına dair resmi bir açıklama şu ana kadar yapılmamıştır. KPSS başvuru kılavuzunda KPSS sonuçlarının açıklanamasına dair yapılan açıklamada şu ifadeler yer almaktadır: Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı