KPSS'nin en ilginç apartman sorusu

20 Kasım 2016 tarihinde yapılan KPSS Ortaöğretim Sınavı'nda bir soru çok dikkat çekti. Soru bir hayli kafaları karıştırdı. Bu soruyu cevaplamakta zorluk çeken çok kişi olmuştur.

21 Kasım 2016 - 09:23

KPSS'deki apartman sorusu: 27. - 30. soruları aşağıdaki bilgilere göre birbirinden bağımsız olarak cevaplayınız Üç katlı bir apartmanın her katında ikişer daire bulunmaktadır. Avcı, Bakır, Cevizci, Duman, Ekici ve Fırtına ailelerinin oturduğu dairelere ilişkin kimi bilgiler şu şekildedir: Her dairede yalnızca bir aile oturmaktadır.

Avcı ailesi en üst kat olan üçüncü katta oturmaktadır. Cevizci ailesi, Ekici ailesinin üstündeki katlardan birinde oturmaktadır.
Fırtına ailesi, Cevizci ailesinin üstündeki katlardan birinde oturmaktadır. 27- Buna göre Bakır ailesi I. birinci, II. ikinci, III. üçüncü katlardan hangilerinde oturuyor olabilir?

A)Yalnız I B)Yalnız II C)Yalnız III D)I ve II (Doğru cevap) E)II ve III

28- Aşağıdaki ailelerden hangileri aynı katta oturuyor olamaz?
A)Avcı ve Fırtına B)Bakır ve Cevizci C)Bakır ve Duman (Doğru cevap) D)Bakır ve Ekici E)Duman ve Ekici

29- Her kattan bir ailenin katılımıyla apartman yönetim kurulu oluşturulmuştur. Buna göre yönetim kurulundaki aileler aşağıdakilerden hangileri olabilir? A)Avcı, Duman ve Fırtına B)Bakır, Cevizci ve Ekici C)Bakır, Duman ve Ekici D)Cevizci, Duman ve Ekici E)Duman, Ekici ve Fırtına (Doğru cevap)

30 Cevizci ve Duman ailelerinin aynı katta oturduğu biliniyorsa aşağıdakilerden hangisi doğrudur? A)Bakır ailesi birinci katta oturmaktadır. (Doğru cevap) B)Ekici ailesi ikinci katta oturmaktadır. C)Fırtına ailesi ikinci katta oturmaktadır. D)Bakır ve Ekici aileleri farklı katlarda oturmaktadır. E)Avcı ve Fırtına aileleri farklı katlarda oturmaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü