KPSS Mağdurları Ankara adliyesinde

KPSS mağdurlarından bir grup, geçtiğimiz haftalarda Ankara Adliyesi'ne gitmiş ve kadrolarını istemişti. Peki bu organizasyon bir sonuç verdi mi?

02 Kasım 2016 - 08:32

KPSS MAĞDURLARI, hala umutla kadrolarının kendilerine teslim edilmesi için elinden gelen herşeyi yapıyor. 

Sosyal medyada belirli gruplar açıldı KPSS MAĞDURLARI adına... Hepsi hakkı olan kadroları geri almak istiyor. 

Kimisinin KPSS döneminde bebeği düşmüş, kimisi KPSS üzüntüsünden hastalığa yakalanmış, ama hepsinin ortak bir derdi var ki, KPSS nedeni ile bütün hayalleri yıkılmış. 

Bu zorlu dönemde hayatına son veren birçok memur adayı da mevcut. Maalesef KPSS çok sayıda kişinin hayatına bomba gibi düşmüş ve büyük hasarlar bırakmış. 

KPSS mağdurları, özellikle 2010 sınavının usülsüzlüklerinin tam olarak ortaya çıkmasından dolayı, ihraç edilen memur yerine geçmek istiyor. Üstelik bu memur adayları, KPSS sınavı döneminde en yüksek puanı alıp atanamayan adaylar... 

KPSS MAĞDURLARIndan bir grup, 24 Ekim'de Ankara'ya geldi ve Ankara Adliyesi'ni ziyarettte bulundu. Ankara Adliyesi'ni ziyaret eden memur adayları arasında Gazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji bölümü mezunu Banu Halat, Ferdi Ulakçı , Kırıkkale Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümü mezunu Tuğba Saylem Gürel, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu Yılmaz Engizek, Malatya İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunu Mahmut Baldan, Erdinç Önalan, Boğaziçi Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümü mezunu Çiğdem Miraç Ersanlı mevcuttu. 

Kadrolarını istediler, bir an önce bir çözüm bulunmasını rica ettiler. Peki sonuç ne oldu? olumlu bir gelişme var mı? KPSS MAĞDURLARInın Ankara'ya gitmesi bir işe yaradı mı?

Şuan için KPSS mağdurları hakkında bir gelişme maalesef yok. İlerleyen zamanlarda konu hakkında gelişme olduğu an sizlere bilgi vereceğiz. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu
36 yaşındaki öğretmen tarlada ölü bulundu