KPSS İle memur olmak hayal mi?

Memur olmanın giderek zorlaştığı ülkemizde KPSS'ye hazırlanarak çalışmakta artık tek başına yeterli olmamaya başladı.

28 Ekim 2016 - 10:05

Memur olmanın giderek zorlaştığı ülkemizde KPSS'ye hazırlanarak çalışmakta artık tek başına yeterli olmamaya başladı. İşsizliğin arttığı ve üniversite mezunlarının bile iş bulmakta zorlandığı bir dönemde memurluk en cazibeli meslek halini aldı. 2000'li yılların başında pek çok kişinin burun kıvırdığı memur olup kamuda çalışma olgusu bugünlerde iş arayan neredeyse herkesin amacı haline dönüştü.
 
Özel sektörde daha zor şartlar altında çokta yüksek olmayan maddi imkanlarla çalışma koşulları gençlerin düşüncelerinde büyük değişiklikleri yol açtı. Kamuda çalışma saatlerinin düzeni, hafta sonlarının ve resmi tatillerin avantajı ayrıca özel sektörde birçok alana göre daha fazla maaş imkanı memurluğa bakış açısını 180 derece değiştirdi. ​
Atanmak için milyonlarca adayın yarıştığı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) , üniversite sınavlarını bile geride bırakan bir hedef haline geldi. Kimilerinin 1-2 yıl sadece kendilerini bu sınava endeksleyerek çalıştığı bir ortamda memur olmanın ne kadar önemli olduğu zaman geçtikçe daha çok ortaya çıktı.


kaynak KamuPersoneli.Net

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Usta oyuncuya öğretmenler günü ziyareti
Yeni KHK'da flaş değişiklik
Yeni KHK'da flaş değişiklik