KPSS takvimi açıklandı. KPSS sınavına ve başvuru tarihleri ne zaman olacak?

Ortaöğretim KPSS ne zaman? KPSS lisans, ön lisans, ortaöğretim, DHBT sınav ve başvuru tarihleri

MEB atamalarda branşlara ve kadın öğretmenlere öncelik getirdi MEB atamalarda branşlara ve kadın öğretmenlere öncelik getirdi

KPSS takvimi açıklandı! Başvuru tarihi ne zaman olacak?

ÖSYM'nin yayınladığı 2024 yılı sınav takvimi ile KPSS başvuru ve sınav tarihleri netlik kazandı. Bu yıl, ortaöğretim KPSS, ön lisans KPSS, lisans KPSS ve DHBT sınavları adaylar için önemli fırsatlar sunuyor. Peki, bu önemli sınavların başvuru ve sınav tarihleri ne zaman?

KPSS Ortaöğretim ve Tarihleri

2024 yılı için KPSS başvuru süreci, ÖSYM'nin belirlediği takvime göre şekilleniyor. KPSS ortaöğretimsınavı, bu yıl 18 - 30 Temmuz tarihleri arasında başvuruları kabul edecek ve 15 Eylül'de yapılacak. Sınav sonuçları ise 4 Ekim 2024 tarihinde açıklanacak.

KPSS Lisans Başvuru ve Sınav Tarihleri ne zaman

Kamu personeli Seçme Sınavı KPSS lisans sınavına girecek olan adaylar için başvuru süreci 3 Mayıs - 15 Mayıs 2024 tarihleri arasında olacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri sınavı 14 Temmuz'da; Alan Bilgisi sınavlarının ilk günü 20 Temmuz, ikinci günü ise 21 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) için başvurular 3 Mayıs- 5 Mayıs 2024 tarihlerinde alınacak ve sınav 4 Ağustos'ta düzenlenecek.

Ön Lisans ve Ortaöğretim KPSS başvuru ve sınav tarihleri

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ön lisans sınavı için başvurular 13 Haziran - 2 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak ve sınav 1 Eylül 2024’te gerçekleştirilecek. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS ortaöğretim için başvuru tarihleri ise 18 - 30 Temmuz olarak belirlendi ve sınav 15 Eylül'de yapılacak.

KPSS DHBT Sınavı başvuru ve sınav tarihleri 

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için KPSS başvuru süresi 9 - 15 Ağustos tarihleri arasında olacak ve sınav 22 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek.