Koncuk'tan il içi ve eş durumu atamaları açıklaması

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk il içi tayinlerle ilgili yıllardır problem yaşandığını belirterek, “İl içi tayinlerde her yıl bir umutla aile bütünlüğünü sağlamak isteyen ancak bir türlü gerçekleşmeyen insanların motivasyonu azalmaktadır” dedi. Aile bütünlüğünün verimli çalışmanın vazgeçilmezi olduğunu da söyleyen Koncuk, MEB’in bu soruna çözüm bulmasını istedi.

03 Haziran 2017 - 15:43

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İl içi tayinlerle ilgili yıllardır problem yaşanmaktadır. Bu problemi defalarca dile getirmemize rağmen MEB çözüm için bir adım atmadı. MEB şunu iyi bilmelidir, problemlere kulak tıkayarak problem çözülmez, tam tersine artarak devam eder. Bir yol mutlaka bulunmalıdır.
Türk Eğitim Sen olarak il içi tayinler konusunda belli bir yıl ve belli bir kilometreyi esas alarak bir çözüm bulunabileceğini söylemiştik. İl içi tayinlerde her yıl bir umutla aile bütünlüğünü sağlamak isteyen ancak bir türlü gerçekleşmeyen insanların motivasyonu azalmaktadır.
MEB il içi tayinlerde artık bir çözüme gitmeli ve sağlam bir kuralı hayata geçirmelidir. Aile bütünlüğü verimli çalışmanın vazgeçilmezidir.”

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ


SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası