Koncuk'tan bazı sendikalılara; Ahlaksızlar, soytarılar,

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter hesabından sözleşmeli öğretmenlere sendikal baskı yapıldığını, malum sendikaya geçilmemesi durumunda stajyerliklerinin kaldırılmayacağı tehdidi yapıldığını, TES üyesi hiç bir öğretmenin adaylığında sorun yaşanmadığını dile getirerek bu sendikacıları, ahlaksızlık, soytarılık, şerefsizlikle suçladı.

12 Kasım 2016 - 18:18 - Güncelleme: 12 Kasım 2016 - 18:53

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamalar: 
Soytarılar yine sahnede.Şeref, haysiyet yoksunu bazı yerel sendika temsilcilerinin sözleşmeli öğretmenleri tehdit ettikleri anlaşılmaktadır. 
Bu ahlaksızlar, sözleşmeli öğretmenlerin kendilerine üye olmamaları halinde, sözleşmelerinin uzatılmayacağı yalanını söylemektelermiş. 
Bunlar geçmişte aynı yalanı stajyer öğretmenlere de uygulamış ve pek çok insanı korkutarak üye yapmışlardır.İddiaları asla doğru değildir. 
Türk Eğitim Sen'e geçen yıllarda üye olup Stajyerliği kalkmayan tek bir öğretmen bulunmamaktadır. Sözleşmeli öğretmenler bunlara inanmasınlar. 
Sözleşmeli öğretmenler bu tür yalan ve tehditle kendilerini üye yapmaya çalışanlar kim olursa olsun korkmadan yüzlerine tükürmelidir. 
Bu adamların tüm tehditleri fos olduğu kadar, Türk Ceza Kanunun 118. Maddesine göre 3 yıla kadar hapis cezasını gerektiren bir suçtur. 
Böylesine alçakça bir tehditle karşılaşanlar sendikamıza yazılı olarak bildirsinler. Biz  Türk Eğitim Sen olarak mazlumun yanındayız. 
Bir kaç kendini bilmez istisna, taşra teşkilatları ve MEB merkez teşkilatı bu şerefsizliği destekleyecek bir tutum içinde olmayacaklardır. 
Adı sendika ya da başka bir şey, kim ve ne olursa olsun artık bu şerefsizce yaklaşımlara ne memur ne de öğretmen kimse fırsat vermemelidir. 
Oluşturdukları korku ikliminden yıllardır bir vampir gibi beslenen bu asalaklara göz yummak,kamuda kirlenmeye açık destek vermek demektir.
ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
O branşa 20 bin öğretmen atanacak                           2017 Temmuz zamlı öğretmen maaşları
 1
Sözleşmeli Öğretmene yeni uygulama

Öğretmen atamasında üçlü sistem geliyor
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Adli Bilişim Uzmanından flaş Bylock açıklaması
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem