Koncuk: Sendikasına bakmadan mağdurların yanındayız

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, mağdurların yanında olduklarını ve bu kararlarında memurların sendikalarına bakmadıklarını söyledi.

30 Kasım 2016 - 01:05

smail Koncuk; kişilerin sendikası fark etmez, mağdurların yanındayızTürk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Geçtiğimiz günlerde Sungurlu’da intihar ederek yaşamına son verek öğretmenin taziyesine katılarak, öğretmenin ailesini ziyaret etti. Burada açıklama yapan Koncuk; ''Kişilerin sendikası fark etmez, mağdurların yanındayız'' diyerek KHK'lar ve diğer konularda mağduriyet yaşayan tüm memurların yanında olacaklarını, kişilerin sendikalarına bakmayacaklarını dile getirdi.
SENDİKA FARKETMEZ, MAĞDURUN YANINDAYIZ

Sungurlu Belediye Başkanı, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Talip Geylan, Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın tarafından canına kıyan öğretmen Ergülü Yıldız’ın evine taziye ziyaretinde bulunuldu. 24 Kasım öğretmenler gününde girdiği bunalım sonucunda kendisini asarak intihar eden Ergülü Yıldız öğretmenin taziye evinde acılı ailenin acısını paylaştığını belirten Koncuk; “Müslümanız, insanız, çevremizdeki kişilere yardım etmek görevimiz, komşusu sıkıntı yaşadığında sırtını dönmek bize yakışmaz” ifadelerini kullandı. Mağdur olanlara yardım etmenin vazifeleri olduğunu belirten Koncuk Ergülü öğretmenin canına kıymasından dolayı yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.
Koncuk ailenin bundan sonra Türkiye Kamu-Sen ailesine emanet olduğunu açıkladı. Ergülü Yıldız’ın ailesinin her zaman ve her şartta yanlarında olacaklarını belirten İsmail Koncuk acılı aileye baş sağlığı diledi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı' açıklaması
Son dakika... Sağlık Bakanlığı'ndan 'kanser ilacı'...
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı
Bakanlık, 'utanç listesi' haberine soruşturma başlattı