Koncuk'dan Mülakatsız öğretmen ataması ve toplu sözleşme açıklaması

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İSmail Koncuk gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılmasının gerektiğini bildiren Koncuk, toplu sözleşme metnine de uyulmasının önemine değinerek şunları söyledi:

16 Şubat 2017 - 22:54

 UYGULANMAYAN KARARLAR TOPLU SÖZLEŞMEYE GÜVENİ YOK EDER!
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, toplu sözleşmede imza altına alınan ve hala uygulanmayan maddeleri bir kez daha gündeme taşıyarak, “Uygulanmayan toplu sözleşme kararlarının uygulaması başka bahara mı kaldı? Böyle bir sonuç toplu sözleşmeye güveni yok eder. Kabul edilemez” dedi.
 
“Toplu sözleşmenin altında imzası olanlar bellidir ve sorumlulukları açıktır” diyen Genel Başkan İsmail Koncuk, Türkiye Kamu-Sen’in bunları unutmadığının altını çizdi.
 
Genel Başkan Koncuk açıklamasında,  vergi dilimleri, mülakatsız öğretmen ataması, genç işsizlik gibi bir çok konuda bir an önce adımlar atılması gerektiğini de belirtti.
 
Koncuk açıklamasında;
 
“Uygulanmayan toplu sözleşme kararlarının uygulaması başka bahara mı kaldı? Böyle bir sonuç toplu sözleşmeye güveni yok eder. Kabul edilemez.
 
4-C, üniversiteli işçilere memur kadrosu, KİT ücret gruplarının 3'e düşürülmesi vb. 21 konuyu kimse unuttuk zannetmesin. Yüzünüze çarparız.
 
Uygulanmayan 21 madde uygulanmadığı sürece kimse palavra atmasın. TİS'in altında imzası olanlar bellidir ve sorumlulukları açıktır. Unutmadık.
 
Toplu sözleşmeyi, çalışma hayatının problemlerini öteleyerek kimse bir yere varamaz. 2 milyon 600 bin memur bu konuda adım atılmasını bekliyor.
 
Vergi dilimlerini, atama ve görevde yükselmelerde yaşanan haksız ve adaletsiz uygulamaları düzeltmek, beklentilerimize uygun cevap hakkımızdır.
 
Mülakatsız öğretmen ataması ve genç işsizliğin acil kararlarla çözümü mutlaka sağlanmalı, İİBF'li, MYO'lu genç işsizlere umut verilmelidir.
 
Unutulmasın ki, çalışma hayatı doğrudan ülke geleceği ile ilgilidir, "Sonra bakarız" anlayışı ülkeyi geleceğe taşıyacak bir anlayış değildir.
 
Kamuda ayrıştırıcı politikalara, başka paralel anlayışlara izin verilmemeli tüm mevzuat herkesi kucaklayacak bir anlayışla düzenlenmelidir” dedi.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
THY, İtalya seferlerini iptal etti
THY, İtalya seferlerini iptal etti