Kız ve erkek öğrenci sınıfı ayrıldı

Konevi Anadolu Lisesi'nde okul müdürü, kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim almaları için aldığı kararı duyurdu. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise olayı sosyal medya hesabından paylaşarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a çağrıda bulund

13 Haziran 2017 - 12:04 - Güncelleme: 13 Haziran 2017 - 12:08

Konya’da bir anadolu lisesinin sitesinde yayınlanan duyuruda 2017-2018 eğitim-öğretim yılında kız ve erkek öğrencilerin ayrı sınıflarda eğitim göreceği bildirildi.

Konevi Anadolu Lisesi’nin internet sitesinde altında müdür Ö. Faruk Özarslan imzası bulunan bir duyuru yayınlandı. Duyuruda “Okulumuz 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren kız-erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Okulun sitesinde ilk olarak anasayfada “Velilere duyuru” notuyla yayınlanan bu duyuru daha sonra kaldırıldı. Ancak sitenin fotoğraf galerisinde ise hâlâ duruyor. 

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, okul sitesindeki duyuruyu paylaşarak; “Dünya bilimle uğraşırken bizim okul müdürleri kız ve erkek öğrencileri ayırmakla meşgul. Bu duyuru Konevi Anadolu Lisesi müdürü tarafından okulun resmi internet sitesine konuldu.

Bu tehlikeli gidişin sonu kötü… Uyarmadı demeyin. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı, yasalara aykırı bu kutuplaştırıcı eylemlerde bulunan okul müdürünü cezalandırmaya çalışıyorum!” diye yazdı.kaynak.öğretmenler diyarı...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi