Kitap okuma projesi başlatıldı

Öğrencilere kitap okuma alışkanlığı sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Minderini Kap Gel Çocuğunla Birlikte Hayatına Yeni Bir Renk Kat” Projesi, anne ve babaların çocuklarının gelişiminde nasıl davranmaları gerektiği konusunda yol göstermeyi amaçlıyor.

29 Aralık 2016 - 14:07 - Güncelleme: 29 Aralık 2016 - 14:25

Minderini Kap Gel Çocuğunla Birlikte Hayatına Yeni Bir Renk Kat Projesi, çocukları kitap okumaya teşvik ediyor. İstanbul’da TEV Zahide Zehra Garring İlkokulu 4-B Sınıfı’nda hayata geçirilen proje, velilerin öğrencilerle okulda kitap okuyarak hem çocukların hem de kendilerinin okuma alışkanlığı edinmelerini, böylece hayata dair farklı bakış açıları kazanmalarını amaçlıyor.

Çocuklarının eğitimi için onları sadece okula göndermenin yeterli olmadığını anlatan proje kapsamında ayrıca, velilerin kendilerinin de iyi birer örnek olmaları gerektiğine vurgu yapılıyor. Projeye katılan velilere özellikle aile ve çocuk eğitimi üzerine kitaplar okutularak çocuklarının gelişimine nasıl yardımcı olabilecekleri anlatılıyor.

Öte yandan aile içerisinde yaptıkları yanlış davranışların sonuçları konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

EN AZINDAN BİR SAAT ÇOCUĞUNUZLA KİTAP OKUYUN


TEV Zahide Zehra Garring İlkokulu 4-B Sınıf Öğretmeni Aslı Yıldız, projeyi hayata geçirdikleri tarihten bu yana katılımcı veli sayısındaki artıştan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyerek, “Projemiz kendi sınıfımızda amacına ulaştı. Ancak öncelikle okulumuzdaki diğer sınıflarda, ardından da ilçemizdeki diğer okullarda uygulanması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Öğrenci velilerimizin projeye katılmak için okula düzenli olarak gelmelerini, gelemeyenlerin de evlerinde en azından bir saat çocuklarıyla kitap okumalarını öneriyoruz. Çocuklarımızın ve ailelerinin hayatlarına yeni bir renk kattığımıza inanıyorum. Bu nedenle tüm velilerimize ‘Minderini Kap Gel, Çocuğunla Birlikte Hayatına Yeni Bir Renk Kat’ çağrısında bulunuyorum” diye konuştu. 

Kaynak: Hürriyet

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
 
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
Alperen Sakin'in ölümünde yeni skandallar ortaya çıktı
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu