KİT'lere KPSS'siz alım yapılacak mı?

13 Kasım 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ve 12 KİT'i kapsayan kadro değişikliklerine dair kararnameler bazı ziyaretçilerimizce KPSS'siz alım şeklinde düşünülmekte olup, bu değerlendirmeler doğru değildir.

17 Kasım 2016 - 22:49

Geçtiğimiz günlerde kamu iktisadi teşebbüslerinin kadro ve pozisyonlarında yapılan iptal ve ihdaslara ilişkin kararname Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. 

Ancak bize iletilen sorulardan ve bazı yayınlardan bu işlemin KİT'lerde KPSS'siz alım yapılacağı şeklinde yansıtıldığını farkettik. Peki bu gerçeği yansıtmakta mıdır? Yapılan işlem ne anlama gelmektedir?

Yapılan işlem kardo ve pozisyon değişikliğini içermektedir. Bu işlemde alım yöntemine ilişkin hiçbir düzenlemeye yer verilmemiştir. Dolayısıyla KİT'lerde KPSS'siz alım yapılması mümkün değildir.

Ayrıca kadro ve pozisyon değişiklikleri mutlaka buralara personel alınacağı anlamına da gelmemektedir. Çoğu zaman kurum içi görev değişikliklerinin gerçekleştirilebilmesi için de kadro ve pozisyon değişikliğine ihtiyaç duyulmaktadır.

Sonuç olarak kadro ve pozisyon değişiklikleri personel alım ilanı değildir. Ayrıca personel alımına ilişkin bir yöntem de kadro pozisyon işlemlerinde düzenlenmemektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti