KHK ile ihraç olanlara iade ümidi

OHAL kapsamında çıkartılan KHK'lar ile onbinlerce kişi görevinden ihraç edildi. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran ihraçlar neredeyse Türkiye genelinde tüm aileleri etkiledi. Bugün yaşanan gelişme ihraçlara göreve iade ümidi doğurdu.

28 Temmuz 2017 - 23:53 - Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 10:06

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine üyeleri ve milletvekilleri ile yaptığı toplantıda önemli mesajlar verdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine üyeleri ve milletvekilleri ile yaptığı toplantıda önemli mesajlar verdi. Erdoğan'ın, FETÖ ile mücadelede asıl isimlerin değil de sıradan insanların üzerine gidildiği yönünde şikayetlerin olduğunu söylediği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir gündemi de FETÖ ile mücadeleydi. Erdoğan’ın “‘FETÖ ile mücadelede asıl isimlerin değil de sıradan insanların üzerine gidildiği yönünde şikayetler var, dikkate alın. FETÖ ile mücadele sonuna kadar devam edecek” dediği öğrenildi.  
Ülkede neredeyse hiçbir aile kalmadı ki yakını ya da bir akrabası kamudan ihraç edilmesin ya da hakkında adli işlem yapılmasın. Hain darbe girişiminin ardından devlet büyük bir refleksle irtibat veya iltisak gerekçesiyle 100 bine yakın insanı kamudan ihraç etti. Aileleriyle veya yakınlarıyla birlikte milyonları ilgilendiren bu büyük ihraç dalgasıyla ilgili mağduriyet şikayetleri Sayın Cumhurbaşkanına kadar ulaştı. 
İşinde gücünde evine ekmek götüren öğretmenler ve memurlar hasbelkader girdikleri bir sendikadan veya banka hesabından dolayı işsiz ve açıkta kaldılar.  
Sayın Cuhurbaşkanının bu uyarısı, hain darbe girişimiyle hiçbir ilgisi ve alakası olmayan ve yeniden büyük Türk Milletinin şerefli bir üyesi olarak vatanına ve devletine hizmet etmeye devam etmek isteyen birçok ihraç mağduru için umut oldu. 
Toplumda birikmiş olan negatif enerjiyi boşaltmak ve demokratik değerler etrafında yeniden bütünleşerek FETÖ ve benzeri sinsi oluşumların bütünüyle zeminini ortadan kaldırmak için adalet bekleyen binlerce ihraç mağdurunun yeniden sisteme kazandırılması ve yeniden aidiyet duygusu kazanmaları çok önemlidir.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 


 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Saliha aygün
  3 ay önce
  Çok çok çok yoruldum artık yeter bir yıldır 3 çocuğum perişan olduk eşimin eli bu yaşına kadar kağıt kalemden başka bişi tutmadı hiç bir işte başarılı olamıyor nasıl bir vicdan bir kişiyi suçlarken bakmakla mükellef olduğu ailesinide hiçe sayar o çocukların eşinin suçu ne bazen diyorum ki iyiki ahiret var iyiki hesap var işte orda akla kara güneş kadar doğru olcak Allah var gam yok
 • İlhan baydar
  3 ay önce
  Bu tamamen bir oyun akademisyen leri korkutup af edecek ve saflarina cekecekler ama kendi kazıdikları kuyuya dusecekler bu tür düşünce ile hareket içinde bulunanlar emeklilik lerini bile goremezler dünyada sonuç hep aynı olmuştur
 • Ömer
  3 ay önce
  Çok doğru. Khk662
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Öğretmenlere 3 yeni sınav görevi TIKLA BAŞVUR
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok
Liseye sınavla girişte başarı puanı yok