KHK ile ihraç edilen öğretmen çift köfteci açtı

OHAL kapsamında çıkarılan KHK'lar ile 110 bin üzerinde kamu çalışanı ihraç edildi. 16 yıllık öğretmen Çınar çifti aynı gün öğretmenliğe başladı. Sınıf öğretmeni olarak çalışırken 7 Şubat'ta yayımlanan 686 sayılı KHK ile aynı gün ihraç edilen çift köfteci açtı.

KHK ile ihraç edilen öğretmen çift köfteci açtı
22 Eylül 2017 - 10:27
Ankara’da öğretmenlik yapan Cem Doğan Çınar ve Müslime Yıldırım Çınar çifti 16 yıl önce aynı gün göreve başladı. 7 Şubat tarihinde yayımlanan 686 sayılı KHK ile beraber çalıştıkları okuldan ihraç edilen Çınar çifti köfteci açtı. KHK sonrası zor günler yaşadıklarını aktaran Cem Doğan Çınar gönüllü psikologların desteği ile hayata tutunduğunu söyledi.

‘CUMHURBAŞKANLIĞINDAN TELEFON GELDİ’

Öğretmenlik yaptıkları sürede eşiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onlarca ödül ve plaket aldıklarını söyleyen Cem Doğan Çınar’a göre ihraçlarının nedeni Eğitim-Sen üyesi olmaları. Çalıştığı dönemde veliler ve öğrenciler ile iletişimlerinin güçlü olduğunu aktaran Çınar yaşadığı şu olayı anlattı:

“Eşim ile birlikte Sincan’da ekonomik olarak düşük gelirli ailelerin yaşadığı bir bölgede öğretmendik. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan okul yönetimine telefon geldi. Kontenjanlar dolduğu için bir öğrencinin kaydı yapılamamıştı. O öğrencinin benim sınıfıma kaydedilmesini istediler. İşte o ricada bulunulan öğretmen bir KHK ile ihraç edildi.”

Duvar.com.tr
Bu haber 2992 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum