erkek protez saçthemeforest temaları

Keyfine Göre Öğretmen Şikayeti Yapan Veliye 6 Bin Lira Ceza

Hatay’da yaşanan olayda öğrenci velisi öğretmeni keyfi olarak şikayet etti. Veli, mahkeme tarafından tazminat ödemeye mahkum edildi.

Keyfine Göre Öğretmen Şikayeti Yapan Veliye 6 Bin Lira Ceza
29 Kasım 2019 - 09:39 - Güncelleme: 29 Kasım 2019 - 09:41
Türk Eğitim Sen Dava Açtı

Bayram Gişi, Hatay’da öğretmenlik yaptığı okulda veli tarafından şikayet edildi. Bu şikayet üzerine Türk Eğitim Sen tarafından açılan tazminat davası kazanıldı.  Veli tarafından haksız bir şikayet ile karşılaşan öğretmen mahkemeye başvurdu. Bazen öğrencilerin de mağdur olduğu mahkemelerde bu defa öğretmen mağdur olarak görüldü.

Dersine girdiği öğrencinin velisi tarafından şikayet edilen Bayram Gişi, velinin keyfi olarak yaptığı şikayete karşı dava açtı. Açılan adli ve idari soruşturma ile Türk Eğitim Sen üyesinin suçsuz olduğu ortaya çıktı. Türk Eğitim Sen tarafından açılan davada tazminat da kazanıldı.

Öğretmen Suçsuz Bulundu
Keyfi olarak öğretmen şikayetinde bulunan veli, 6000 lira tazminat ödemeye mahkum edildi. Veli için verilen tazminat cezası içinde avukat giderleri bulunmuyor. Bu dava ile beraber veliler istedikleri şekilde öğretmen şikayetinde bulunmayacak. Türk Eğitim Sen tarafından açılan dava ile Bayram öğretmenin suçsuzluğu kanıtlanmış oldu. Dava veliler içinde büyük önem taşıyor. Pek çok zaman velilerin şikayetleri ile karşı karşıya kalan öğretmenler, haklarını mahkemede arayabilecek. Suçsuz olduğundan emin olanlar için mahkeme tazminat davası gibi yaptırımlar ile ceza veriyor. Bu dava için de öğretmenin suçsuzluğu kanıtlanarak öğrenci velisi tazminat davasına çarptırıldı.

Bu haber 6285 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort