KESK üyesi öğretmenler, açığa alınmaları protesto etti

KESK üyesi öğretmenler, açığa alınmaları protesto etti

19 Eylül 2016 - 23:41

KESK İstanbul Şubeler Platformu üyesi bir grup, açığa alınmaları protesto etmek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürüdü.
Kamu Emekçileri Sendikaları (KESK) İstanbul Şubeler Platformu üyesi bir grup, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) bölücü terör örgütü ve uzantılarına destek verici nitelikte faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen 11 bin 285 öğretmenin açığa alınmasını protesto etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürüdü.

Ellerinde dövizler ve KESK bayraklarıyla Sultanahmet'teki Milli Eğitim Müdürlüğü önüne yürüyen gruptakiler, çeşitli sloganlar attı.

KESK Şube Platformu Dönem Sözcüsü, Eğitim-Sen 8 Nolu Şube Başkanı Sertap Akdağ, müdürlük önünde toplanan üyeler adına yaptığı açıklamada, açığa almalar ve ihraçlar nedeniyle yeni eğitim ve öğretim yılını belirsizlik ve kaosun beklediğini savundu.

Açığa almalardan sadece okulların değil toplumun geniş bir kesiminin de etkileneceğini öne süren Akdağ, şunları kaydetti:

"Bazı il ve ilçelerde bulunan okullardaki öğretmenlerin büyük bölümünün tamamen keyfi kararlarla açığa alınması, öğrencilerin öğretmensiz, öğretmenlerin öğrencisiz bırakılması anlamına gelmektedir. Eğitim-Sen, KESK ve uluslararası sendikal örgütlerin Türkiye'de yaşanan ihraçlar ve açığa alınmalarla ilgili başlattıkları girişimler sürüyor. Haksız yere ihraç edilen, sendikal eylemler nedeniyle açığa alınan tüm eğitim emekçileri görevlerine dönene kadar hem hukuksal hem de örgütsel mücadelemizi sürdüreceğimiz bilinmelidir."

Grup açıklamanın ardından dağıldı.

DETAYLAR SAYFAMIZDA SAYFAYA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor