KESK'ten flaş açıklama: kamu çalışanları ihraç edilmiyor...

KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, KHK'lar ile ihraç edilen kamu görevlilerine ilişkin açıklama yaptı.

31 Ağustos 2017 - 15:34

KAMU Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, Türkiye'de Kanun Hükmünde Kararname'lerle (KHK) son 1 yılda 150 bin kamu çalışanın ihraç edildiğini söyledi.
Bozgeyik, Gaziantep'te sendika üyeleri ile bir araya geldi. Bozgeyik, açığa alınan sendika üyesi kamu çalışanları ile dayanışma içinde olduklarını belirterek, geçen yıl 1 Eylül'den itibaren çıkarılan KHK'larla 150 bin kamu çalışanının açığa alındığını kaydetti. Açığa alınmalarala ilgili bayramdan sonra ulusal ve uluslararası alanlarda girişimlere başlayacaklarını ifade eden Bozgeyik, şunları söyledi:
"Darbe süreci ile birlikte birçok arkadaşımız önce açığa alındı. 1 Eylülden itibaren çıkarılan KHK'larla birlikte Türkiye'de 150 bin kamu çalışanı görevlerinden ihraç edilmiştir. KESK olarak en başından beri bu süreci takip ediyor ve demokratik yollardan mücadele ediyoruz. Açığa alınan, ihraç edilen üyelerimize maddi ve manevi dayanışma içerisindeyiz. Bu dayanışmamız bundan sonraki süreçte de devam edecektir. KHK'larla sadece kamu çalışanları ihraç edilmiyor, halkın iradesinin temsil edildiği parlamentoda fiilen ortadan kaldırılmış oluyor. Hükümet, 16 Nisan referandumunda oy vermeyen kesime referandumun ardından baskı süreci başlatmıştır. Bu bağlamda Kurban Bayramı'ndan sonra bu anti demokratik tutumun ortadan kaldırılması için ulusal ve uluslararası alanlarda girişimlerimiz olacak."

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
24 Kasım'da öğretmenlere ikramiye verilecek mi?
24 Kasım'da öğretmenlere ikramiye verilecek mi?
Öğretmenlere Yönelik Büyük operasyon!
Öğretmenlere Yönelik Büyük operasyon!