evre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından herkesi yakından ilgilendiren bir paylaşım geldi.
Kentsel Dönüşüm kapsamında evinden çıkan vatandaşlara ödenen kira bedelleri artırıldı. Konuya ilişkin açıklamayı evre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yaptı. Bakan Kurum yaptığı açıklamasında İstanbul’da kentsel dönüşümde kira desteği yüzde 30 oranında arttığını bildirdi. Kentsel dönüşümde kira desteği yeni zamla birlikte 1.150 TL’den yüzde 30 artarak 1.500 TL oldu.

Deprem Bölgesi Osmaniye'den Sevindirici Haber Deprem Bölgesi Osmaniye'den Sevindirici Haber

EYLÜL YA DA EKİM’DE YNİ KONUT KAMPANYASI BAŞLAYACAK

Bakan Murat Kurumu 2022 Eylül ya da ekim ayları içerisinde yeni bir konut kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Bu noktada da pek çok firmanın yapılacak olan projede olacağını söyledi. Emlak Konut öncülüğünde başlayacak olan kampanyaya ilişkin açıklama yapan Bakan Kurum şunları dedi:
“Kampanyada faiz ve alım desteği olacak, bu kampanya ile konut fiyatı ve kiralar daha da düşecek. Kampanyaya katılan firmalar süre boyunca fiyatta değişiklik yapmama sözü verecek”

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRALARI YÜZDE 30 ARTIRILDI

“Bireysel kentsel dönüşümde şu an İstanbul’da bin 150 lira olan kira desteği yüzde 30 artışla bin 500 lira olacak. Bireysel kentsel dönüşümde şu an 400 baz puan ve 400 bin olan oranlar 600 baz puan ve 600 bine yükseltilecek. Belediyelerin kentsel dönüşüm projelerine yüzde 50 faiz desteği verilecek”