Kenan Evren Adı Her Yerden Silinecek

Eski Cumhurbaşkanı Kenan Evren 12 Eylül darbe döneminin lideri olarak biliniyor. Evren’in ismi; caddelerden, sokaklardan, mahalle ve köylerden ayrıca tüm kışlalardan silinecek. Ankara’da bulunan Evren ilçesinin dahi ismi değişecek.

Kenan Evren Adı Her Yerden Silinecek
28 Kasım 2019 - 09:23 - Güncelleme: 28 Kasım 2019 - 09:25

Konu Meclis gündemine CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol tarafından getirildi. Bu konu için Meclis tarihinde çok az rastlanacak şekilde destek verildi. Konu için tüm partiler destek verdi.

TBMM Kapattı, Parti Başkanlarını Tutukladı
Erol konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu. TBMM kaptan ve parti genel başkanlarını tutuklayan Kenan Evren’in isminin hala kullanıldığını söyledi. Erol, Evren için 650 bin kişiyi sıkıyönetimde yargıladı dedi. 650 bin kişi bu olayda gözaltına alındı şeklinde değerlendirmelerde bulunan Erol, parti genel başkanlarının Evren tarafından tutuklandığını da vurguladı. Tüm bu olanlara rağmen Evren’in isminin Ankara’nın bir ilçesinde dahi olduğunu söyledi. okullarda kışlalarda ve meydanlarda Evren isminin hiçbir yerde yaşamasının doğru olmadığını da sözlerine ekledi.

Tüm Meclis Destek Verdi
Erol tarafından gündeme getirilen konu için TBMM’de bulunan parti destekçilerinin hepsi destek verdi. İyi Parti konuya Lütfü Türkkan aracılığı ile destek verdi. Türkkan Evren’n isminin her yerde olmasını hazmedemediğini belirtti. AKP de konuya öneriyi yerinde ve doğru bularak destek oldu. Meclis tarafından tüm Evren isimleri değiştirilecek. Artık darbeci olarak bilinen Kenan Evren ismi sokaklarda, caddelerde ya da kışlalarda yer almayacak.

Bu haber 718 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort