Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Şehit Edilmesine Sert Tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, öğretmen Necmettin Yılmaz'ın Tunceli'de PKK tarafından kaçırılıp şehit edilmesine sert tepki göstererek teröristlere ve destekçilerine lanet okudu.

18 Temmuz 2017 - 18:22 - Güncelleme: 18 Temmuz 2017 - 19:47

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün ardından Meclis'te ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Tunceli'de terör örgütü PKK tarafından katledilip öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz'la ilgili açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ''O öğretmenin şahsında bütün öğretmenlerin başı sağolsun. Bu kardeşimiz hepimizin onuru, hepimizin gururudur." dedi.
''GİTTİĞİ KÖYE HEYECAN GÖTÜRDÜ''

Necmettin Yılmaz'ın bir kahraman olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Gümüşhane'de doğan Necmettin kardeşimiz Şanlıurfa Siverek'e öğretmen olarak atandı. Henüz genç bir öğretmendi yolun başındaydı. Aşık Veysel der ya uzun ince bir yol… Bu öğretmen kardeşimiz uzun ince bir olun henüz başındaydı. Gittiği köye heyecan götürdü. O sadece öğretmen değil bir kahramandı.'' dedi.
''BU KARDEŞİMİZ HEPİMİZİN GURURUDUR''

Terör örgütü PKK'yı destekleyenlere lanet okuyan Kılıçdaroğlu, ''Tunceli İl başkanımız hepimizin duygularına tercüman olan bir konuşma yaptı. Teröre nasıl lanet okumayız. Terörü destekleyenlere nasıl lanet okumayız. O öğretmenin şahsında bütün eğitimci kardeşlerimizin başı sağ olsun. Siz bedel ödüyorsunuz çocuklarımız evlatlarımız için. Babayı aradım konuştum. Evlat acısı yüreğini yakıyor. Ama sonuçta geldiğimiz nokta şu: Bu kardeşimiz hepimizin onuru hepimizin gurudur. İnsan üstü çabayla terörle mücadele eden güvenlik güçlerimiz var. Her gün şehitlerimiz geliyor. Terörü lanetliyoruz. Kim yaparsa yapsın PKK'yı da FETÖ'yü de DHKP-C'yi de el Nusra'yı da lanetliyoruz. Kim yaparsa yapsın. Kim terörü destekliyorsa kim Habur'da çadır mahkemeleri kuruyorsa hepsine lanet olsun diyoruz. Kim terör örgütüyle masaya oturuyorsa kim valilere talimat verip bu PKK'lılara dokunmayın diyorsa hepsine lanet okuyoruz.'' dedi.MİLLETVEKİLİ İLE KAYMAKAM BÖYLE KAVGA ETTİ
.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme