Kaymakam nöbetçi doktoru evine çağırdı, gelmeyince "İlla ayağını mı kaydırayım" dedi!

Kaymakam nöbetçi doktoru evine çağırdı, gelmeyince "İlla ayağını mı kaydırayım" dedi!

06 Ağustos 2017 - 16:38 - Güncelleme: 06 Ağustos 2017 - 18:00

Sivas Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin hastalandı. İddiaya göre, hastanedeki nöbetçi doktoru eve çağırdı. Doktor bu talebi kabul etmeyince, “İlla ayağını mı kaydırayım” dedi.

Sözcü'de Ali Ekber Ertürk imzasıyla yayımlanan haberi aynen şöyle:

Sivas'ta Kaymakam ile Devlet Hastanesi personeli birbirine girdi. Olay geçen 3 Ağustos günü akşam 21:00 civarında yaşandı. İddiaya göre; ateşi çıkan Sivas'ın Yıldızeli Kaymakamı Hakan Keskin, Devlet Hastanesi'ni arayıp nöbetçi doktoru evine çağırdı ve bir sağlık personelinin de tedavisi bitene kadar yanında durmasını istedi. O sırada Devlet Hastanesi'nde bir doktor ve görevli 3 kadın hemşire vardı. Nöbetçi Doktor Kubilay Göktürk, yasa gereği görev yerini terk edemeyeceğini ve 112 Acil ekibini eve gönderip, tedavi ve tetkikleri hastanede yapabileceklerini söyledi. Bu cevaba kızan Kaymakam soluğu hastanede aldı.

Hastane koridorunda doktora, “Buradaki herkesten, her şeyden ben sorumluyum. Bu hastanenin sahibi de benim. İlla senin ayağını mı kaydıralım?” diye bağırdı. Doktor Göktürk ve 3 hemşire, “Bizi tehdit etti” diyerek kaymakam hakkında tutanak tuttu. Kaymakam ise “Bu doktor hakkında derhal soruşturma başlatılsın” diyerek telefonla talimat verdi.

“Kimse uşağın değil"

Olayla ilgili Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi sert tepki gösterdi. Şube Başkanı Kürşat Öksüm, “Kimse senin uşağın değil. Eğer gerçekten hastaysan, hastaneye geleceksin. Nöbetteki sağlık çalışanını ayağına çağıramazsın” dedi. Sendika, Sivas Valiliği'ni de olayla ilgili kaymakam hakkında soruşturma açmaya davet etti.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • doktor haklı..
  3 ay önce
  Gelişmiş ülkelerde, genera-bakan-cumhurbaşkanı sıradan insan gibi sıraya girer ve hiçbirine farklı muamele yoktur, talepte etmezler..bizde kaymakam bunu yapıyor-yapabiliyor, amma millette yalaka yağdanlık ve bunu kaşıyor..doktor doğru yapmış..ambulansla gitsin-taksiyle gitsin...helal doktor takipteyiz..sana o kaymak ' a alışmış zat sataşırsa , gereken i görür...dik dur..yaptığın doğru..ulen kaymak am 2 gün sonra hemşire kadın doktor vs yide ayağına çağırırsın sen-sen yanlış yoldasın ibiş. yoksa olur adın kayılmışam...zübüş...Seni vali düşünemiyorum,komplexli zonta..
 • osman
  3 ay önce
  Valilik ve kaymakamlık makamları kalkmalı,il ve ilçe başkanları bu görevleri zaten yapıyorlar.yazık bu makamlara ödenen paralara.cesur,dik duran çalışanlara sonsuz saygılar.
 • mehmet
  3 ay önce
  ikisini de Allah bildiği gibi yapsın. doktorlar kadar ukala ve kendini beğenmiş bir meslek grubu daha yoktur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Baykal öğretmen eğitimde yeni bir fark yarattı
Baykal öğretmen eğitimde yeni bir fark yarattı
Atama bekleyen öğretmen sayısı ne kadar ?
Atama bekleyen öğretmen sayısı ne kadar ?