Kavga Eden Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı Hakkında Ceza

Aynı eğitim kurumunda okul müdürü ve müdür yardımcısı olarak görev yapan eğitimcilerin kavgası sonrasında açılan soruşturma tamamlandı.

Kavga Eden Okul Müdürü ve Müdür Yardımcısı Hakkında Ceza
06 Ağustos 2019 - 16:46

Antalya'nın Konyaaltı ilçesindeki Gazi Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü E.K. ile Müdür Yardımcısı Y.Ç. arasında bir süredir devam eden anlaşmazlık, okulun öğretmenlerinin bulunduğu WhatsApp grubunda yaşanan tartışmanın ardından kavgaya dönüştü. İddialara göre, 3 Ocak 2019 tarihinde WhatsApp grubunda tartışmaya devam eden E.K. ile Y.Ç., polise haber vermemek şartıyla bir çorbacının önünde buluştu. Burada devam eden tartışmanın ardından yumruk yumruğa kavga eden 2 okul yöneticisi hakkında soruşturma açıldı.

Okul idarecilerinin kavgasını WhatsApp grubundaki yazışmayı okuyarak çorbacının önüne gelen öğretmenler ve çevredeki vatandaşlar araya girerek sona erdirmeye çalıştı. Kavga anındaki görüntüler, çorbacının güvenlik kamerası kayıtlarına da yansıdı. Birbirleri hakkında şikâyetçi olan 2 okul yöneticisi o geceyi polis karakolunda geçirdi. Adli olay raporunda Okul Müdürü E.K.'nin 1,78 promil alkollü olduğu belirlendi. Sağlık kuruluşundan verilen raporda ise Müdür Yardımcısı Y.Ç.'nin darp sebebiyle zarar gördüğü tespit edildi. Birbirleri hakkında şikâyetçi olduktan sonra Antalya 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açılan dava ile birlikte soruşturmanın daha sağlıklı yürütülebilmesi için 2 yönetici başka okullarda görevlendirildi.

Soruşturmanın Ardından Cezalar

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü olayla ilgili soruşturmayı sonunda tamamladı. Olayda 2 şahidin ifadeleri doğrultusunda Müdür Yardımcısı Y.Ç.'nin küfür ettiği ve yazışmalarda “Dışarıdayım hocam ya gelip adam gibi konuşacaksın ya da susacak, işine bakacaksın ifadelerini kullandığı kesinlik kazandı. Bunun üzerine müdür yardımcısı Y.Ç. hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması cezası verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü müdür yardımcısını Kepez'deki başka bir okula öğretmen olarak atadı. Okul müdürü E.K. ise kendi isteği ile aynı ilçede başka bir okula müdür olarak tayin edilirken, hakkında kınama cezası verildiği öğrenildi.

Bu haber 1649 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort