2023-2024 eğitim öğretim yılı Kasım ayı ara tatili 10 Kasım cuma mesai bitiminde başlayacaktı 19 Kasım Pazar günü sona erecek. 13-14-15-16-17 Kasım tarihlerinde ise öğretmenler seminer dönemine girecekler. Bu tarihte öğrenciler okula gitmeyecekler tatil yapacaklar. 2000 23 Kasım seminerlerinde öğretmenler bu seminerleri online platformlar aracılığıyla ÖBA üzerinden tamamlayabilecekler.

2023 yılı Kasım ayı ara tatili öğretmen seminerleri, öğretmenlerin bakanlık tarafından verilen yükümlülükleri yerine getirmesi sonrasında tamamlanmış olacak ve bu seminer dönemi için öğretmenlere mevzuata uygun olarak ek ders ücreti ödemesi yapılacaktır.

MEB düğmeye bastı eğitimde 15 alanda değişiklik öğretmenleri ve öğrencileri etkileyecek MEB düğmeye bastı eğitimde 15 alanda değişiklik öğretmenleri ve öğrencileri etkileyecek

Öğretmenlere 15 saat ek ders ücreti ödemesi

Mevzuatta yer alan hükümlere göre Kasım ara tatili seminerleri nde öğretmenlere branşına bakılmaksızın 15 saat ek ders ücreti ödemesi yapılacaktır.

Seminerler, haftalık dönemler halinde düzenlenmekle birlikte toplamda dört haftayı geçmediği için öğretmenlere haftada 15 saat ek ders ücreti ödenecektir.

Bu, öğretmenlerin fiilen görev yapmalarına bağlıdır. Örnek olarak, kadrolu bir öğretmenin ek ders ücreti saat başına 60.10 TL ise, seminer dönemi için öğretmenlere 901.5 TL ek ders ücreti ödenecektir.