Kasım Öğretmen atamasında son durum nedir?

15 Temmuz darbe girişimi nedeni ile Türkiye genelinde Devlet memurları görevlerinden ihraç edildi. İhraç edilenlerin arasında en çok öğretmenler vardı. Eğitim öğretim yılının başlaması ile öğretmen açığı gün yüzüne çıktı . MEB öğretmen açığı için çok sayıda çözüm üretti . Öğretmen ataması için Kasım ayını söylemişti. Kasım ayının girmesi ile öğretmen adaylarının gözü kulağı öğretmen atama haberlerinde

02 Kasım 2016 - 09:52 - Güncelleme: 02 Kasım 2016 - 10:53

Her ne kadar 15 bin sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirilsede eğitimdeki öğretmen açığının hala kapanmamış olmasının ve Kasım ayında muhtemel öğretmen atamasının kesinleşmesi için öğretmenler harekete geçti.

Son olarak memurlarada öğretmen olma yolunun açıldığı haberleri gündeme gelmiş ve öğretmen açığındaki tablo ortaya çıkmaya başlamıştı.

Son verilere göre Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamasında atama bekleyen öğretmen sayısının 349 bin 277 olduğunu açıklamıştı. Son yapılan ihraçlar ile birliktede MEB'de ihraç edilen öğretmen sayısının ise 28 bin 163 olarak belirtilmişti.

Son yaşanan ihraçlar sonrasında öğretmen açığının daha da artması ile Kasım atamasının önemine dikkat çeken öğretmen adayları bu ay içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı'ndan atama müjdesi bekliyor.
kaynak : Kamuajans

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi