Kasım'da öğretmen atamaları yapılacak mı? Detaylar

Kasım'da da sözleşmeli öğretmen atamaları için flaş gelişme. Öğretmen atamaları yapılacak mı, öğretmenler için atama yapılacak mı.

07 Kasım 2016 - 17:40 - Güncelleme: 07 Kasım 2016 - 17:45

Kasım'da da sözleşmeli  öğretmen atamaları için flaş gelişme. Milli Eğitim Bakanlığı Kasım ayında öğretmen atamaları yapacak mı? Kasım ayında en az 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları, mülakatlı şekilde alınacak mı? Hangi branşlara ne kadar öğretmen atamaları yapılacak? 
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı Ekim ayında 15 bin sözleşmeli öğretmen atamaları ve 5 bin dersane öğretmen atamaları kapsamında 20 bin sözleşmeli öğretmen atamaları yaptı. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı'nda OHAL sürecinde devam eden ihraçlar ve açığa alınmalar, bakanlığın oluşan açıktan dolayı Kasım ayında yeni bir öğretmen atamaları yapılmasını gündeme getirdi. MEB yetkililerinden alınan bilgiler Kasım-Aralık döneminde yeni bir öğretmen atamalarının yapılacağını gösteriyor. Yeni öğretmen atamaları ihraç edilenler yerine yapılacak. Bakanlığın ay sonunda Kasım ayındaki öğretmen atamaları duyuruya çıkması bekleniyor. 

PEKİ KASIM AYINDA NE KADAR SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILACAK? ATAMALAR NE ZAMAN NETLEŞECEK?

MEB Bütçesi 15 Kasım'da Görüşülecek. Kasım 2016  tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmeleri yapılacak. 2017 yılı Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde; Öğretmen atamaları, temel eğitim sistemi kademeleri, okul öncesi eğitime ayrılacak bütçe, Fatih projesine ayrılacak bütçe, öğretmenlerin özlük hakları ve maaşları masaya yatırılacak. 2017 yılı meclis meb bütçesi görüşmelerini en çok atama bekleyen öğretmen adayları merakla takip edecek. Zira 2017 yılında bakanlığın alacağı sözleşmeli öğretmen atama sayısı da meclis meb bütçe görüşmelerinde belli olacağı iddia ediliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın bakanlığın 2017 planlamaları hakkında milletvekillerini bilgilendirmesi bekleniyor.

Diğer yandan 2017 Meb Personel  bütçesi görüşmelerinde Kasım ayında atama bekleyen öğretmen adaylarının taleplerinin masaya yatırılması ve karara bağlanacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanı Sn. İsmet Yılmaz 2 Eylül'de "Yeni öğretmen atamaları için Maliye Bakanlığı'ndan izin istedik"  demişti. O günden bu yana yeni öğretmen atamaları için herhangi bir adımın atılmaması atama bekleyen öğretmen adaylarını tedirgin ediyor. Atama bekleyen öğretmen adayları Kasım ayında 50 bin atama talep ediyor.

"2016 KASIM'DA 30 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILABİLİR"

 "Kasım'da 30 Bin Öğretmen Atamaları Yapılacak". Kasım ayında 30 bin daha öğretmen atamaları yapılması gündeme geldi.Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, FETÖ ile ilişkisi tespit edilen öğretmenlerin ihraç edilmesi sebebiyle ek 15 bin daha öğretmen atamaları yapılacağını, bunun için maliye bakanlığından izin alınacağını duyurdu.  Bu atamaların ne zaman yapılacağı ile ilgili bakanlığın önümüzdeki günlerde net bir açıklama yapması bekleniyor.

. Milli Eğitim Bakanlığı'nın FETÖ ve PKK ile ilişkisi tespit edilenlerin yerine  yeni öğretmen atamaları yapacağı tahmin ediliyor. 15 bin ek öğretmen alımına, 15 bin öğretmen alımı daha yapılması gündeme geldi. Son durumda Kasım ayında 30 bin öğretmen atamaları daha yapılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu konunun netlik kazanması ise, meclis bütçe görüşmelerinde açıklığa kavuşacak.

Meclis MEB bütçe görüşmelerini MEBPERSONEL.COM olarak biz de takip edip sizlere en güncel en doğru haberleri vermeyece çalışacağız.
Kaynak:mebpersonel.com

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN
O branşa 20 bin öğretmen atanacak
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası