Kasım ayında atama yapılacak mı?

İstanbul il müdürü Ömer Faruk Yelkenci , Eylül ayında Bakanlığın Kasım ayı gibi 2. Kez 15 bin öğretmen alımı yapacağını açıklamıştı . Bakanlıktan öğretmen atamaları konusunda halen ses yok. Öğretmen adayları , Ömer Faruk Yelkenci'nin bu müjdesine rağmen , ses vermeyen Bakanlığa tepkilerini dile getirerek sosyal paylaşım sitelerinde Bakanlığa eleştiri getiriyorlar .

08 Kasım 2016 - 09:13

Öğretmen adayları Kasım ayında Milli Eğitim Bakanlığının atama yapıp yapmayacağını merak ediyor ve hergün sosyal paylaşım sitelerinde tag açarak Kasım ayında atama yapılması yönünde talepte bulunuyor...

Milli Eğitim Bakanlığının Kasım ayında ikinci kez 15 bin öğretmen ataması yapacağı ile ilgili en net açıklama İstanbul Milli Eğitim müdüründen geldi .

İstanbul il müdürü Ömer Faruk Yelkenci ; Bakanlığın Kasım ayında 2. kez öğretmen alımı yapacağı müjdesini Eylül ayında katıldığı bir TV programında şu şekilde verdi .

" Ekim ayında yapılacak 15 bin öğretmen atamasından sonra , ikinci kez öğretmen ataması yapılacak . Bu atamalarda batı illerinede atama olacak . Atamalar en iyi ihtimalle Kasım ayında olacak. "

Ömer Faruk Yelkenci'nin , Kasım ayında öğretmen ataması yapılacak sözlerine rağmen ; Milli Eğitim Bakanının , Müsteşar ve İnsan Kaynakları Genel müdürünün Kasım ayında yapılacak öğretmen alımları ile ilgili bir açıklama yapmamış olması öğretmen adaylarını üzdü .

İstanbul il müdürü , Öğretmen atamaları konusunda ; Bakan ve Müsteşar gibi Bakanlığın genel politikası ve duyurularını TV programında öğretmen atamaları gibi hassas bir konuda Bakan Bey'den izinsiz yapmayacağı düşüncesiyle , il müdürünün bu açıklamasından sonra , Kasım ayında öğretmen atamalarının kesin yapılacağını düşünen öğretmen adayları açıklama beklemektedir .

Öğretmen adayları sitemize mesaj yazarak , Kasım ayında yapılacak öğretmen atama takviminin açıklanmasını istemektedir .

Bakanlığın , İstanbul il müdürünün verdiği öğretmen atama müjdesine rağmen hala bir açıklama yapmaması öğretmen adaylarını üzmektedir .

Ömer Faruk Bey , Kasım ayında öğretmen ataması yapılacak dedi.

Bakanlıktan hala ses yok...

Öğretmen ataması olacak mı ? Olmayacak mı ?

" DOĞRU CEVAP " nedir ?

Bizlerde öğretmen adayları gibi bekleyip bu sorunun Doğru Cevabını öğreneceğiz .
www.kamudanhaber.net

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti