Kasım ayı ataması olacak mı?

Kasım ayı öğretmen ataması için öğretmen adaylarının gözü MEB'den gelecek açıklamada. Öğretmenler gününe sayılı günler kala Öğretmen atama müjdesi bekleyen öğretmen adayları MEB'in Kasım ayı ataması yaparak öğretmenlere bayram sevinci yaşatmasını istiyorlar.

16 Kasım 2016 - 12:20 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 16:15

Dün yapılan Bütçe Görüşmesinde Ak Partili vekilden 60 bin öğretmen ataması olacağının müjdesi verildi. Ancak hangi branşlarda kaç öğretmen atanacak net bir bilgi verilmedi . Öğretmenlere 24 Kasım Öğretmenler gününde mutlu haber verilecek mi ?

2017 ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

 Atama bekleyen öğretmenler günlerdir, haftalardır hatta aylardır Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Kasım ayı öğretmen atama duyurusu beklemektedir. Kaldı ki bu bekleyiş, bakan Yılmaz'ın açıklamalarıyla daha da artmıştır.İsmet Yılmaz toplantıda öğretmen ihraçlarını savundu.

Haksız yere kimsey ihraç etmedik. Yüzde 1 lik dilim haksız yere ihraç oldu onlarıda en kısa süre içinde düzelteceğiz açıklaması yaparak ihraç olan öğretmenlere kara haberi vermiş oldu .

 Kasım ayının ortasını geride bıraktığımız şu günlerde 24 Kasım öğretmenler günü sebebiyle atama bekleyen yaklaşık 350 bin öğretmen, öğretmenler gününde hükümetten ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan müjde bekliyor.

 En güzel öğretmenler günü hediyesi olacak bu atama sürprizi, haftalardır bakanlıktan bekleniyor. 
Kasım ataması söz verildiği gibi gerçekleşecek mi İhraç olan öğretmenlerin yerine Eğitim Fakültesi mezunları mı yoksa Devlet memurları mı alınacak bu da merak konusu bunu ilerleyen zamanda göreceğiz

ÖĞRETMENLER SİTESİ ÖZEL HABER

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

2017 ŞUBAR 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 
Sözleşmeli Öğretmene yeni uygulama
 1

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Memur Öğretmen
  1 yıl önce
  Yazınızda bulunan bir hatayı düzeltmek isterim, "...İhraç olan öğretmenlerin yerine Eğitim Fakültesi mezunları mı yoksa Devlet memurları mı alınacak..." burada bulunan kıyaslamada, atanmak istenen memurlar da eğitim fakültesi mezunlarıdır.Sadece atandıkları dönem ya branşlarından alım olmaması ya da çok küçük puanlarla öğretmenliğe atanamamışlar ve hayat şartları gereği yüksek puanları ile memuriyeti tercih etmişlerdir.O sebeple asıl görev yerleri olan sınıflarına dönmeleri 2012 yılında kaldırlan kurumlar arası geçiş ile yeniden tanınmalıdır.
 • Yolcu
  1 yıl önce
  Bir zahmet atama yapın en azından eylülde yapılan mülakat rezilliğini kısmen atlatmış olalim.77.7 aldm kpssden mülakat 80.3 ama atanamadm.kpssden 70 alanlar mulakattan 90 aldı ve atandılar.ne diyeceğimi bilemiyorum Allah ıslah etsin.. Kasımda 20.000 bekliyoruz..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Flaş gelişme... İnternet kullanım biçimi değişiyor
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti
Yaralı köpeğin röntgen filmindeki görüntü şoke etti