"Karne Dönemlerinde e-okul Sistemi Veli ve Öğrencilere Kapatılmalıdır"

AES resmi sitesinde yer alan duyuruya göre, karne dönemlerinde e-okul sisteminin veli ve öğrencilere kapatılması için MEB'den talepte bulunulduğu öğrenildi.

"Karne Dönemlerinde e-okul Sistemi Veli ve Öğrencilere Kapatılmalıdır"
27 Mayıs 2019 - 13:54

Anadolu Eğitim Sendikası resmi sitesinden yaptığı duyuruda, karne dönemlerinde e-okul sisteminin veli ile öğrencilere kapatılması için Milli Eğitim Bakanlığı'na bir yazı gönderilerek talepte bulunulduğu belirtildi.

Öğretmenlere Hakaret ve Şiddete Dikkat Çekildi

Dönem sonlarında öğretmenlerin öğrencileri için notlarını e-okul sistemine girdiği ve yine e-okul sistemi üzerinden veliler ile öğrencilerin anlık bir şekilde sınav notlarını, ders içi performans notlarını ve davranış notlarını görebildiği için her dönem sonlarında sorunlar yaşanmakta olduğuna dikkat çekildi. Dolayısıyla öğrencilerden ve velilerden bir kısmının notlarının düşük olduğunu görerek okul idaresini ve öğretmenleri devamlı bir şekilde rahatsız ettikleri ve not yükseltme talebinde bulundukları belirtildi. Bu durumun ise not yükseltme taleplerini dikkate almayan öğretmenleri hakarete varan tehlikeli sürece itmekte olduğuna işaret edilerek, öğretmene şiddetin arttığı bu dönemlerde böyle bir tedbir uygulanmasının yaşanabilecek olumsuzlukların da önüne geçebileceği kaydedildi.

Diğer taraftan, karnenin tüm ayrıntıları e-okul sistemi üzerinden göründüğü için artık karnenin de bir öneminin kalmamakta olduğuna işaret edilen açıklamada, tüm bu nedenlerle sistemin daha sağlıklı işlemesi ve geçmiş dönem sonlarında yaşanan sorunların yaşanmaması için e-okul sistemine not girme dönemlerinde veli ile öğrencilere kapatılması için Anadolu Eğitim Sendikası olarak Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı başvuruda bulunarak sorunun giderilmesinin talep edildiği duyuruldu.

Kaynak: Anadolu Eğitim Sendikası


Bu haber 1237 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort