Karın ve Kalça Eritme Diyeti ve Egzersiz Programı

Disiplinli bir diyet sürecinde dietto Karın ve kalça eritmede önemli bir işlev görür ve yapılan diyet genel olarak belirli bir kaloride besin almanızı ve bölgesel olarak bölgelerde biriken yağları yakmanızı sağlayan besinlerden oluşan diyettir.

Karın ve Kalça Eritme Diyeti ve Egzersiz Programı
11 Mart 2019 - 17:24 - Güncelleme: 08 Kasım 2019 - 18:52
Dietto’da Karın ve Kalça Eritme Diyeti ve Egzersiz Programı
Karın ve kalça eritme diyetiyle karın ve kalçanızdaki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz; karın ve kalça eritme egzersizleriyle de sıkılaşarak fit bir görünüm kazanabilirsiniz. 

Karın ve Kalça Eritme Diyeti Yaparken Dietto’nun Önemi
Disiplinli bir diyet sürecinde dietto Karın ve kalça eritmede önemli bir işlev görür ve yapılan diyet genel olarak belirli bir kaloride besin almanızı ve bölgesel olarak bölgelerde biriken yağları yakmanızı sağlayan besinlerden oluşan diyettir. Bazı besinlerin bazı bölgelerde bölgesel yağlanmaya neden olduğu bilinen bir gerçektir. Mesela, şeker özellikle karın bölgesinde yağlanmaya neden olmaktadır. Kalçada yağlanmaya neden olan besinler arasında ise gereğinden fazla tüketilen ekmek ve diğer buğday ürünleri yer almaktadır.
 
Karın ve kalça eritme diyetinde günlük aldığınız rafine şekeri kesmeniz ve aldığınız karbonhidrat tüketimini sınırlamanız gerekir. Gün içerisinde tükettiğiniz rafine şeker yerine bal; beyaz ekmek yerine tam buğday unundan yapılmış ekmek ve diğer tam buğday ürünlerini önerilen porsiyonlarda tüketerek kalça ve karın bölgenizdeki fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. 

Size örnek bir karın ve kalça eritme diyet listesi sunalım:

Sabah: 2 yumurta ile yapılmış mantarlı az yağlı omlet, bol yeşillik, şekersiz çay
Ara Öğün: Bir porsiyon armut ve 200 ml yağsız süt
Öğle: Derisiz haşlanmış tavuklu salata, bol yeşillik, 3 yemek kaşığı bulgur pilavı
Ara Öğün: 6 galeta ve 1 su bardağı az yağlı ayran
Akşam: Bir porsiyon az yağlı ızgara balık, 1 kase az kalorili çorba, 1 küçük fırın patates, bol yeşillik

Karın ve Kalça Eritme Egzersizleri İle Birlikte Dietto Kullanımı
Karın ve kalça eritme egzersizleri bu bölgelerinizde bulunan fazlalıklardan kurtulmanız için uygulamanız gereken birtakım egzersiz hareketlerinden oluşmaktadır. Bu hareketler şu şekildedir: 

Plank: plank hareketini dizlerinizin üzerinde yapabileceğiniz gibi elleriniz üzerinde de yapabilirsiniz. Tüm vücut kaslarını aynı anda çalıştıran ender egzersiz hareketlerinden olan plank karın ve kalça eritme için ihtiyacınız olan kaloriyi yakmanızı sağlayacaktır. 

Koşu: Koşu da aynı şekilde hem karın hem de kalça bölgesindeki kasları senkronize bir şekilde çalıştırmakta ve karın ve kalça eritme konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Yüzme: Hem zayıflamak hem de sıkılmadan egzersiz mi yapmak istiyorsunuz? O zaman yüzmeyi deneyebilirsiniz. Tüm vücut kaslarını çalıştıran yüzme karın ve kalça eritme için ihtiyacınız olan kas egzersizini sağlamaktadır.

Kalça ve Karın Eritme Hareketleri: Bu hareketler sıra ile bacak ve karın bölgesindeki fazlalıkları yakmanızı sağlayan birden fazla egzersizden oluşmaktadır. Örneğin; 15 squat, 15 lunge, 15 jumping jack hareketinden sonra 15 mekik, 1 dakika plank, 1 dakika bisiklet sürme egzersizlerini 3 set halinde uygulama karın ve kalça eritme konusunda sizlere yardımcı olacaktır. 

Bunun yanında diyetisyen gözetiminde Dietto kullanımı da sizler için elzem olacaktır.
Her sabah kahvaltı yerine dietto’nun ürününü size önerilen biçimde kullanmanız ve buna uygun egzersizler yapmanız önerilmektedir.
Öğlen yemek yerine ve akşam yemeği yerine de size önerilen oranda dietto kullanmanız ve buna uygun egzersizlerle bunu desteklemeniz beklenmektedir.

Daha fazlası için http://www.dietto.net sitemizi ziyaret edebilir, dilerseniz ücretsiz diyetisyenlerimizle de görüşerek detaylı bilgi alabilirsiniz.
Bu haber 3242 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum