Kapanan Özel Okuldaki Öğrencilerin Durumu Meclise Taşındı

Dershaneden özel okullara dönüşen eğitim kurumlarına tanınan süre sonunda taahhüdünü yerine getirmeyen ve gerekli fiziki şartları taşımayan bir okulun kapatılması sonucunda açıkta kalan öğrencilerin durumu meclise taşındı.

Kapanan Özel Okuldaki Öğrencilerin Durumu Meclise Taşındı
31 Temmuz 2019 - 14:04 - Güncelleme: 31 Temmuz 2019 - 14:08

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarafından TBMM gündemine getirilen söz konusu olayda, Manisa'nın Akhisar ilçesinde bulunan ve dershaneden dönüşen bir özel okulun taahhüdünü belirtilen süre sonunda yerine getirmemesi ve fiziki şartları taşımaması nedeniyle kapatılması sonucunda 11 ve 12. sınıflardaki 80 öğrencinin ilçedeki Anadolu ve meslek liselerine kayıt yaptıramayacakları, bu sebeple de açık liseye kayıt yaptırmaları istendiği ileri sürüldü.

Öğrenci velilerinin ve Bakırlıoğlu'nun il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde yapılan tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığı öne sürüldü. Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerekli tedbirleri almayarak öğrencilerin açık liseye kaydolmak zorunda bırakılmasının eğitim hakkında gasp olarak niteleyen Bakırlıoğlu, bunun MEB'in büyük bir zafiyeti olduğunu ifade etti.

Bakan Selçuk'tan Konuya İlişkin Yazılı Yanıt İstendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bu soruna acilen bir çözüm bulmasını isteyen Bakırlıoğlu, Manisa'nın en büyük ilçesinde böyle bir skandalın yaşanmasının ve okula gitmek isteyen öğrencilerin açık liseye kayıt yaptırmalarının istenmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı. Konuyla ilgili olarak CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarafından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yazılı olarak yanıtlaması talebiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verildi.

Bu haber 600 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort