Kanyonda Kaybolan Öğretmenler Kurtarıldı

Antalya'daki Gökbük Kanyonu'nda mahsur kalan 4 öğretmen 5 saat sonra kurtarıldı.

Kanyonda Kaybolan Öğretmenler Kurtarıldı
24 Haziran 2019 - 10:05

Antalya'nın Finike ilçesinde bulunan Gökbük Kanyonu'nda yürüyüşe çıkan 4 öğretmen mahsur kaldı. Yaklaşık 5 saat sonra ulaşılan 2'si kadın 4 öğretmen 25 kişilik ekip tarafından kurtarıldı. Kurtarma ekipleri tarafından oluşturulan insan zinciri ile derenin karşısında geçirilen öğretmenlerden 2'sinin hafif yaralandığı belirtildi.

Dün saat 13:00 sıralarında yürüyüşe çıkan öğretmenlerden biri düşerek hafif şekilde yaralandı. Bir süre kanyonda yürüyen öğretmenler yönlerini kaybedince saat 18:00 gibi 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayıp yardım istedi. Bu çağrı üzerine Finike İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplere haber verildi. Finike İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan 8 kişilik jandarma timi, Antalya İl Jandarma Komutanlığı'ndan 3 kişilik JAK ekibi, Ulusal Medikal Kurtarma'dan 4 kişilik UMKE ekibi, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden 4 kişilik AFAD ekibi ile birlikte bölgeye Arama Kurtarma Derneği'nden de 5 kişilik AKUT gönüllüsü hareket etti.

2 Öğretmen Hafif Yaralı

Cep telefonu ile konum bildiren öğretmenlere yaklaşık 5 saat sonra saat 23:30 sıralarında ulaşıldı. Bir öğretmenin ayağında sorun bulunduğu ve diğer bir öğretmenin de burnundan kan geldiği belirlendi. Gece yarısı saat 03:00 sıralarında kurtarma ekipleri tarafından Başgöz Deresi'nde insan zinciri oluşturuldu ve öğretmenler güvenli bir şekilde kurtarıldı. Kanyonda mahsur kalan öğretmenler A.A., T.A., Ç.O. ve M.Ç., Finike Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan sağlık kontrollerinde öğretmenlerin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bu haber 510 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort