Kanserli çocuklar için Hastane Sınıfı açıldı

Kanser tedavisi gören çocuklar için Özel Hastane Sınıfı açıldı.

Kanserli çocuklar için Hastane Sınıfı açıldı

Kanser tedavisi gören çocuklar için Özel Hastane Sınıfı açıldı.

Kanserli çocuklar için Hastane Sınıfı açıldı
28 Aralık 2016 - 09:38

İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyesindeki kanser tedavisi gören çocuklar için Özel Hastane Sınıfı açtı.  İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kanser tedavisi gören çocukların eğitime devam edebilmesi için geçtiğimiz kasımda Özel Hastane Sınıfı açıldı.

Hastalıkları nedeniyle eğitim hayatları sekteye uğrayan çocukların bire bir eğitim aldığı sınıf, zorlu tedavi sürecindeki çocuklara moral de oluyor. Açılan bu sınıfa, yaşları 4 ile 11 arasında değişen 9-10 hastaya birebir özel ders veriliyor.

Hastaneye açılan Özel Hasta Sınıfı hakkında Hematoloji Uzmanı Dr. Emine Türkkan, "Sağlık Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığının ortak çalışması sonrasında açıldı. Hematoloji servisimizde 11 çocuk hastamız var ve hepsi eğitim alabilecek yaşlarda.

Bu açılan sınıflar sayesinde çocuklar eğitim sürecinden hem kopmamış oluyorlar hem de hayatın dışında olmadıklarını hissediyorlar. Tedavi süreçlerinde oldukça önemli bir durum. Kronik ve uzun yatışı olan hastaların olduğu tüm hastanelerde bu sınıfların olması gerekiyor. Hem hasta eğitiminden geri kalmamış olur hem de moral olarak kendisini daha iyi hisseder.

Biz kendi hastalarımızın bunu gördük. Çocuklar eğitimlere başladıktan sonra daha mutlu ve moralleri daha yüksek. Bu eğitimler tedavi süreçlerini olumlu etkiliyor." diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum