Kamu Sen: Kutlama Yapılmayacak

Kamu Sen 1 mayıs kutlamalarına ilişkin kararını verdi. kamu Sen ve Türk Eğitim Sen genel başkanı İsmail koncuk sosyal medya üzerinden 1 Mayıs İşçi bayramı'nda nasıl tavır alacaklarını ve kutlamalara katılıp katılmayacaklarına ilişk

15 Nisan 2016 - 00:45

Kamu Sen 1 mayıs kutlamalarına ilişkin kararını verdi. kamu Sen ve Türk Eğitim Sen genel başkanı İsmail koncuk sosyal medya üzerinden 1 Mayıs İşçi bayramı'nda nasıl tavır alacaklarını ve kutlamalara katılıp katılmayacaklarına ilişkin sorulara yanır verdi.

2016 öğretmen maaşları derece kademeye göre tıklayınız

DİSK'in 1 Mayıs'ta Taksim'de olacağız açıklamasının ardından Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 1 Mayıs'ı "Şehitlerimize saygımız, milletimizin yaşadığı büyük üzüntü sebebiyle kutlamayacağız" dedi.


Kararı Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk duyurdu. Koncuk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada"Şehitlerimize saygımız, milletimizin yaşadığı büyük üzüntü sebebiyle 1 Mayıs'ta bu yıl kutlama yapmayacağız. Ancak çalışma hayatında yaşanan her problemi her şart altında dile getirmeye devam edeceğiz. Millet tasada, kıvançta bir olan insan topluluğudur.Türkiye Kamu Sen Aziz Milletimizin sevincine de, üzüntüsüne de ortaktır" dedi.

TBMM'de Kabul Edilen Torba Yasa İçin Tıklayınız


KAMU SEN 1 MAYIS'I NEDEN KUTLAMAYACAK?


Koncuk, son dönemde yaşanan terör olayları ve gelen şehit haberlerinin yürekleri yaktığını söyledi. Koncuk şunları dile getirdi: "Şehitlerimiz bizim yüreğimizi kanatıyor, bir bölgemizde adeta savaş var, ocaklara ateş düşüyor. Babalar, kardeşler, eşler perişan. Böyle bir ortamda 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı'nı, bayram havasında kutlama imkanı kalmadı. Bu bize keyif vermez. Bu kararı yönetim kurulu üyelerimizle ittifakla aldık. Böyle bir ortamda şehitlerimizin acısını yüreğimizde hissetmemiz gerektiğini arkadaşlarımız ifade ettiler ama umuyoruz önümüzdeki yıl Türkiye normal şartlara dönerse, daha büyük heyecanla 1 Mayıs'ı alanlarda kutlarız. Şu anda bayram tadında bir kutlamanın bize yakışır bir tavır olmayacağını düşünüyoruz."

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı