Kamu çalışanlarına yeni gelir müjdesi verildi

Kamu çalışanına yeni gelir fırsatı verilecek.

26 Ağustos 2017 - 11:26 - Güncelleme: 26 Ağustos 2017 - 14:33

Posta gazetesinde yer alan haber şöyle:
Memurların ve memur emeklilerinin 2 yıllık mali ve sosyal haklarındaki iyileştirmelerin belirlendiği toplu sözleşme, Resmi Gazete'de yayımlandı. Toplu sözleşmede zamlar belirlenirken, her hizmet kolunda ek kazanımlar elde edildi. Fazla mesailerde, ek ödemelerde artışlar sağlandı, yeni ödemelerin yolu açıldı. İşte kazanımlardan bazıları:

 EĞİTİM: Öğretim yılına hazırlık ödeneği 2018'de yüzde 7.62 artışla bin 130 lira, 2019'da yüzde 12.38 artışla bin 180 lira olarak ödenecek. Öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla yüzde 5 ve yüzde 15 artırımlı verilecek. Üniversitelere bağlı yurtlarda görev alan personele 3katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenecek.

 SAĞLIK: Sağlık personelinden kimlere hangi şartlarda ve süreyle fiili hizmet süresi zammıuygulanacağı hususunda çalışma yapılacak. Süt izninde ve ayda 5, yılda 12 güne kadar olan yıllık izinlerde döner sermayeden kesinti yapılmayacak.

 YEREL YÖNETİM: Zabıta ve itfaiye personelinin yan ödeme zamları mevcut duruma göre yüzde 50 oranında artırılmak suretiyle ödenecek.

 BASIN, YAYIN: PTT'de gişe memurlarına aylık ilave 84 lira ücret ödenecek. Bu tutar PTT merkez müdürlüklerinde görev yapanlara yüzde 25 artırımlı verilecek.

 ULAŞTIRMA: TCDD personelinden kataner hattının geçtiği işyerlerinde fiilen çalışanlara her ay 46 lira ilave ücret ödenecek.

 ENERJİ, SANAYİ VE MADENCİLİK: Ücretsiz yemek yardımından MTA araştırma gemilerinde görev yapan kamu personeli de yararlanacak. ÇAYKUR ve şeker fabrikalarında kampanya döneminde görev yapanlara yılda 3 ayı geçmemek üzere ayda 84 lira prim verilecek. TEİAŞ teknik personeline her ay 110 lira ilave ücret ödemesi yapılacak. BÜRO: Nüfus memurları, mahkeme personeli, SGK il müdürlükleri personelinin fazla çalışma ücretleri yeniden düzenlendi. 

TAKVİM
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

Öğretmenlerin 2018 - 2019 sınav görevi ücretleri
Destekleme ve yetiştirme kursu açma tarihleri belli oldu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2 Yeni KHK geliyor !
2 Yeni KHK geliyor !
"Dikkat, Fetö'cülere Af Hazırlığı!"