Kamu Başdenetçisinden 'TEOG' açıklaması

TEOG'ub kaldırılacağının açıklanmasının ardından tartışmalar devam ederken konuya ilişkin bir açıklama da Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'tan geldi. Malkoç, TEOG sonrası sistemle ilgili olarak uyarılarda bulundu

21 Eylül 2017 - 11:58 - Güncelleme: 21 Eylül 2017 - 12:01

"TEOG'LA İLGİLİ YAPILAN TARTIŞMALAR GÜZEL TARTIŞMALAR"
"TEOG'la ilgili yapılan tartışmalar güzel tartışmalar" diyen Malkoç, "Karşılıklı olarak görüş alışverişleri yapılmalı. Eğitim konusunda kim ne düşünüyorsa bunu söylemeli. Bu söylemlerin araştırmaya, incelemeye dayalı olarak söylenmesi çok önemlidir. Burada devlete, hükümete, Milli Eğitim Bakanlığı'na düşen görev şu; Her bakan değişiminde ayrı bir usül olmamalı. Dünyada eğitim sistemi nasıl işliyor? "Gelişmiş eğitimde ileri olan Ülkelerin sistemi nasıl?" diye incelenmeli. Türkiye şartlarına göre bir sistem bulunmalı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın anayasası olmalı. Kamu Başdenetçisi olarak, eğitim konusunda idarecilerden haklı beklentilerimiz var. Vatandaşlarımızın talepleri var" uyarılarında bulundu. 
"YAZ BOZ TAHTASI İLE BU İŞ OLMAZ" 
Malkoç şunları söyledi; Birincisi; dört başı mamur olarak Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyu ciddiye alsın, araştırmalar yaptırsın, vatandaşa kulak versin, eğitimcileri dinlesin ve eğitimin ana yazısını oluştursun. Yaz boz tahtası ile bu iş olmaz. 
OKUL SAATLERİ 
Malkoç ayrıca, kış saati uygulamasından kaynaklanan okuldan geç saatlerde çıkış sıkıntıları için de vatandaşların talebini dikkate alacaklarını, bu konuda Kamu Başdenetçiliğine müraacat edebileceklerini söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Tekirdağ'da Atatürk fotoğrafını yırtan öğretmene soruşturma
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu
Genç öğretmene çalıştığı okulda namaz yasağı koyuldu