Kalaşnikof Tüfeğini Müzik Aletine Dönüştürdü

Iraklı öğretmen Macid Kazım, kendisine ait kalaşnikof tüfeğini müzik aletine dönüştürerek tüm dünyaya barış mesajı vermek istiyor.

Kalaşnikof Tüfeğini Müzik Aletine Dönüştürdü
23 Eylül 2019 - 13:12

Bağdat’ta bir ortaokulda müzik öğretmenliği yapan Macid Kazım, yıllardır süren terör ve savaştan yorgun olan ülkesinde, silahla ölüm değil barış mesajı verilebileceğini göstermek için sıra dışı bir çalışma yaptı.

Iraklı öğretmen, uzun süredir evinin bir köşesinde bekleyen kalaşnikof tüfeğine birkaç ekleme yaparak telli bir çalgıya dönüştürdü. Küçük yaşlarda hobi olarak başladığı müziğe olan ilgisinin giderek arttığını ve bu sebeple müzik öğretmeni olduğu söyleyen Kazım, ‘’Silahı ölüm aletinden barış aletine dönüştürdüm.’’ dedi. Şimdi bir öğretmen olarak öğrencilerini müziğe teşvik ettiğini belirten Iraklı öğretmen, ülkesinde yaşanan şiddet olayları ve can kayıplarının kendisini çok üzdüğünü belirtti. Bu sebeple silahını müzik aletine çevirme kararı aldığını belirtti.

Kazım tüfeğini müzik aletine dönüştürme süreci ile alakalı şunları söyledi:

‘’Tüm yaşananlara karşı halk olarak hiçbir şey yapamıyorduk ve çaresizdik. Bir gün askeri mühimmat kutusu satın aldım ve onu getirip kalaşnikof tüfeğimin ortasına yerleştirdim. Tüfeğime ud telleri ekledim. Marangoz desteğiyle ve kişisel uğraşlarım sonucunda onu bir müzik aletine dönüştürdüm. İnsanların katledilmesinde kullanılan bu aletteki kurşun sesini müzik sesiyle değiştirdim. Arkadaşlarım ‘Deli misin? Biz sana istediğin müzik aletini alırız.’ dediler. Ülkemde savaşın değil barışın hakim olmasını istiyorum. ‘’ ifadelerini kullandı. 

Bu haber 382 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum