Kahraman öğretmene kaymakam teşekkürü

Tekirdağ'da anaokulu öğrencisi serviste unutuldu, kahraman öğretmen olayı farketti

05 Ekim 2017 - 21:46

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde, öğrenci servisinde unutulan anaokulu öğrencisi, öğretmenlerinin dikkati sayesinde kurtarıldı

Çorlu’da eğitim veren Atakent İlkokulu ana sınıfı öğrencisi E.K. (5), önceki gün ailesi tarafından okula gönderilmek üzere öğrenci servisine bindirildi. Okula giden servis görevlileri, diğer öğrencileri indirdikten sonra küçük E.K.’yi araçta unuttu. Sürücü ve görevli kişinin kapıları kilitleyerek uzaklaşması üzerine araçta kilitli kalan çocuk ağlayarak bağırmaya başladı.

E.K.’nın öğretmeni Faize Savaşçıoğlu, çocuğun derse gelmediğini fark etti. E.K.’nın ailesini ailesini arayarak çocuğun okula gelip gelmeyeceğini soran öğretmen aileden ’servise bindirip gönderdik’ yanıtını alınca okulda çocuğu aramaya başladı.

Kaymakam Kılıç, bu konuda hassasiyet gösterip hemen harekete geçerek çok kısa bir sürede küçük çocuğun unutulduğu araçtan kurtarılmasını sağlayan öğretmenlere teşekkür ederek, "Yaşanan konu doğrudur, çocuğumuz kilitli kaldığı yerden kısa bir süre sonra çıkartılmış ve herhangi bir aksiliğe mahal verilmemiştir. Bunun için öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'4 özel öğrenciye 1 öğretmen düşüyor'
'4 özel öğrenciye 1 öğretmen düşüyor'
Mesleklere MYK ayarı
Mesleklere MYK ayarı