Ücretsiz Yemek  Kademeli Olarak Bütün Öğrencilere Ulaşacak Ücretsiz Yemek Kademeli Olarak Bütün Öğrencilere Ulaşacak

Açıklamanın detayında resmi müracaatta bulunduklarını da ekleyen sendika yetkilileri “alışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan, sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarına ilişkin yapılan açıklamada “Kamudaki yaklaşık 520 bin sözleşmeli personelden 424 bininin memur kadrolarına atanabilmesine imkân sağlanmaktadır.” “Sayıları yaklaşık 227 bin olan 3+1 modeline göre istihdam edilen sözleşmeli öğretmenler, sağlık personeli ve din görevlilerinin de süre aranmaksızın hemen kadroya geçirilmesi,” ifadelerine yer verilmiştir. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yapan öğretmenler de yapılan düzenlemeyle kadrolu öğretmen statüsüne geçirilecektir.

Sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerden kadrolu öğretmen olarak görevine devam edecek olan öğretmenlere, 2023 yılı yarıyıl mazerete bağlı yer değiştirme sürecinden faydalanmaları konusunda sendikamıza talepler iletilmektedir. Kadrolu öğretmenliğe geçeceklerin mağduriyet yaşamaması adına yarıyıl öğretmen yer değişikliği döneminde mazerete bağlı yer değişikliğinden faydalanıp faydalanamayacağı konusu en kısa netlik kazanmalıdır. 

Eğitim Gücü Sen olarak Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünden konuyla ilgili gerekli düzenlemeleri yapması, kamuoyunu bilgilendirmesi hususunda talepte bulunduk.” dedi.