Kadir Topbaş ve Melih Gökçek İstifa mı etti?..

Kadir Topbaş ve Melih Gökçek İstifa mı etti?..

13 Ağustos 2016 - 11:20

Kadir Topbaş istifa mı etti. Melih Gökçek ve Kadir Topbaş neden istifa etti? Son dakika olarak geçilen haber gerçek mi? İşte deprem gibi açıklama.
Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Kadir Topbaş istifa mı etti. Melih Gökçek ve Kadir Topbaş neden istifa etti? Son dakika olarak geçilen haber gerçek mi? İşte deprem gibi açıklama.

qqqq.png

Bugün Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Gerçek Gündem konuk olan ve 14 Ağustos'ta Fethullah Gülen Türkiye'de deprem yapacağını açıklayan Melih Gökçek istifa ettiği iddia edildi. Peki gerçekten Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifasını sundu mu. Gelişen olaylardan sonra Gökçek neden istifa etti. 

Twitter'dan Özge Mumcu yazdığı açıklamada "Melih Gökçek'in zorunlu istifasına üzülmeme hakkımı kullanıyorum. Eğer bilgi doğruysa." yazdı ve tüm sosyal medya Melih Gökçek istifa ettiğini iddaa etti. Peki gerçekten Gökçek böyle bir istifa sundu mu.

Diğer yandan Ak Parti kulislerinde, derin bir temizlik başlayacağı ve bunun belediye başkanlarına kadar uzanacağı konuşuluyor. Bunun en büyük ayağını ise İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları'nın oluşturduğu konuşuluyor. Öyleki Binali Yıldırım Kadir Topbaş'ı çekilmesi ve görevi Göksel Gümüşdağ'a bırakması ve seçimlere 2 yıl kala çok daha iyi hazırlanılması yönünden telkinlerde bulundu. Ancak buna karşılık olarak Topbaş'tan istediği cevabı alamadığı söyleniyor.

Göksel Gümüşdağ ise partide ciddi karşılığı olan bir isim.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile biliniyor. Gümüşdağ; Kulüpler birliği başkanı, Ak Parti Grubu başkan vekili ve aynı zamanda İBB Belediye meclisi üyesi ve Emine Erdoğan'ın yeğeniyle evli.

Topbaş'ın Başbakan'ın talebine çekilmeyerek görevi tamamlamak istediğini belirttiği gelen haberler arasında.

 

İçişleri Bakanlığı'nın direk görevden alma yetkisi olmasına rağmen her iki belediye başkanınada neden istifa çağrısında bulunduğuda kafaları karıştıran bir başka soru olarak kalıyor. Siyasette 24 saatin çok uzun bir süre olduğunu düşünürsek, yeni günün neler getireceğini göreceğiz.  
Kaynak: otekiturkiye.net

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KHK ile ihraç edilen genç öğretmen intihar etti
KHK ile ihraç edilen genç öğretmen intihar etti
Öğretmenler dikkat: AÖL sınav görevi başvuruları erişime açıldı
Öğretmenler dikkat: AÖL sınav görevi başvuruları erişime...