Kadın Öğretmen Kayboldu, Didik Didik Arandı, Telefonu Çaldı Ancak...

Kahramanmaraş'a bağlı Andırın ilçesinde bir kadın öğretmen kayboldu. Dün sabah saatlerinde yürüyüş yapmak üzere evinden çıkan ancak evinden çıkmasının ardından eve dönmeyen ve kendisinden haber alınamayan en Emine Gökkız isimli öğretmeni bulmak için arama ve kurtarma ekipleri bir taraftan çalışma başlatırken aynı samanda öğretmene cep telefonu aracılığı ile ulaşmaya çalıştılar. 

Kadın Öğretmen Kayboldu, Didik Didik Arandı, Telefonu Çaldı Ancak...
01 Ağustos 2021 - 01:51

ARAMA VE KURTARMA ÇALIŞMASI BAŞLATAN EKİPLER ÖĞRETMENİN CEP TELEFONUNU ARADI. 

Kaybolan öğretmen Emine Gökkız'ın cep telefonu çalmasına rağmen telefonu açan olmadı. Telefonu takip eden ekipler öğle saatlerinde telefonun Yeni Mahalle'de sinyal verdiğini tespit etti. Telefondan gelen sinyal üzerine Cumhuriyet Savcısı, ilgili ekiplerle birlikte sinyalin alındığı bölgeye gitti. Çevrede bulunan evler ve evlerin bahçeleri ekipler tarafından didik didik arandı ama kadının izine rastlanmadı.

ÖĞRETMENİN TELEFONUNUN KONUM GEÇMİŞİ TAKİBE ALINDIAFAD

Kaybolan Emine öğretmeni bulmak amacıyla jandarma ve polisten oluşan arama kurtara ekiplerinin iz takip köpeği ile yaptığı çalışmalara vatandaşlar da destek verirken, Gökkız'ın ailesi, öğretmenin internet hesabı üzerinden Gökkız'a ait telefonun konum geçmişini inceledi. Telefonun izinin incelenmesi sonucunda Emine Gökkız'ın evinden çıktıktan sonra minareli asma köprüye doğru gittiği, öğretmenin buradan Çiçekli Caddesi'ne oradan Haymalı mevkiine geçtiği tespit edildi. Bu tespitlerin ardından ekipler arama çalışmalarını o bölgede yoğunlaştırdı.

ARAMA ÇALIŞMALARINA SABAH DEVAM EDİLECEK

Yaklaşık 250 kişi tarafından aranan ve baraj kenarlarının da kontrol edildiği çalışmalarda öğretmen Emine Gökkız'ın izine rastlanmadı. Saat 15.30 itibariyle de Gökkız'a ait telefon kapandı ve sinyal kesildi. Havanın kararması nedeni ile arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. Ekipler yarın sabah 09.00 itibariyle Emine Gökkız'a arama çalışmalarına kaldıkları yerden devam edecek.

Bu haber 832 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum