ARAMA VE KURTARMA ALIŞMASI BAŞLATAN EKİPLER ÖĞRETMENİN CEP TELEFONUNU ARADI. 

Kaybolan öğretmen Emine Gökkız'ın cep telefonu çalmasına rağmen telefonu açan olmadı. Telefonu takip eden ekipler öğle saatlerinde telefonun Yeni Mahalle'de sinyal verdiğini tespit etti. Telefondan gelen sinyal üzerine Cumhuriyet Savcısı, ilgili ekiplerle birlikte sinyalin alındığı bölgeye gitti. evrede bulunan evler ve evlerin bahçeleri ekipler tarafından didik didik arandı ama kadının izine rastlanmadı.

ÖĞRETMENİN TELEFONUNUN KONUM GEMİŞİ TAKİBE ALINDIAFAD

Kaybolan Emine öğretmeni bulmak amacıyla jandarma ve polisten oluşan arama kurtara ekiplerinin iz takip köpeği ile yaptığı çalışmalara vatandaşlar da destek verirken, Gökkız'ın ailesi, öğretmenin internet hesabı üzerinden Gökkız'a ait telefonun konum geçmişini inceledi. Telefonun izinin incelenmesi sonucunda Emine Gökkız'ın evinden çıktıktan sonra minareli asma köprüye doğru gittiği, öğretmenin buradan içekli Caddesi'ne oradan Haymalı mevkiine geçtiği tespit edildi. Bu tespitlerin ardından ekipler arama çalışmalarını o bölgede yoğunlaştırdı.

ARAMA ALIŞMALARINA SABAH DEVAM EDİLECEK

Yaklaşık 250 kişi tarafından aranan ve baraj kenarlarının da kontrol edildiği çalışmalarda öğretmen Emine Gökkız'ın izine rastlanmadı. Saat 15.30 itibariyle de Gökkız'a ait telefon kapandı ve sinyal kesildi. Havanın kararması nedeni ile arama kurtarma çalışmalarına ara verildi. Ekipler yarın sabah 09.00 itibariyle Emine Gökkız'a arama çalışmalarına kaldıkları yerden devam edecek.