Kaçırılan öğretmenin öğrencilerinden anlamlı davranış

Öğrencilerine karnelerini dağıttıktan sonra memleketine gitmek için yola öğretmen Necmettin Yılmaz, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldı

23 Haziran 2017 - 13:15

Geçen yıl ekim ayında atandığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine 60 kilometre uzaklıktaki Çiftçibaşı Mahallesi'ndeki ilkokulda tek başına hem müdürlük, hem de öğretmenlik yapan Necmettin Yılmaz, 16 Haziran'da öğrencilerine karnelerini dağıttı.

Hemen ardından da memleketi Gümüşhane'ye gitmek için otomobiliyle yola çıktı. 23 yaşındaki öğretmenin yolu PKK'lı teröristler tarafından kesildi.

YAŞIYOR AMA ELLERİNDE

Kurşunlarla delik deşik olan otomobili ateşe veren PKK'lılar Yılmaz'ı da kaçırdı. Aramalar devam ederken, Yılmaz'ın öldürdüğüne dair haberler geldi.VATAN'ın ulaştığı Eğitim-Bir-Sen İstanbul Başkanı Talat Yavuz, "Tunceli kırsalında bir ceset bulununca katledildiği düşünüldü, öldürüldüğüne dair haberler çıktı ama ailenin teşhisiyle bu yalanlanmış oldu" dedi. Tunceli Valiliği de 23 yaşındaki öğretmenin öldüğü haberlerini yalanladı.

ONLARA TATİL YOK

Bir hafta önce elinden karne aldıkları öğretmenlerinin kaçırıldığını duyan öğrencileri okullarına koştu. Öğretmenlerini çok sevdiklerini söyleyen minik öğrencilerin ağızlarından şu sözler döküldü: Karnelerimizi dağıttıktan sonra gitmişti.

O bizim için çabalıyordu, biz de onu çok seviyorduk. Onsuz nasıl okula geleceğiz bilemiyoruz. 23 yaşındaki Necmettin Yılmaz okulun hem tek öğretmeni hem de müdürü...
kaynak vatan...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Meryem öğretmeni öldürüp intihar etti
Meryem öğretmeni öldürüp intihar etti