Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan'dan 27 Mayıs 1960 darbesine ilişkin paylaşım: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan'dan 27 Mayıs 1960 darbesine ilişkin paylaşım:

İZMİR (AA) - İzmir'in Konak ilçesinde, iki aile arasında çıkan ve bir kişinin öldüğü silahlı kavga ile ilgili gözaltına alınan 8 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

2. Kadriye Mahallesi'nde, Halil Kızıltepe'nin ölümüyle sonuçlanan silahlı kavganın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince il merkezi, Menderes ve Menemen'de 8 şüpheli gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen K.E. (51), E.E. (34), A.E. (30), E.E. (16), M.Ü. (53), E.T. (41), S.I. (34) ve M.D'den (47) 3'ü hakimlikçe tutuklandı, 5 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

2. Kadriye Mahallesi'nde, 18 Nisan Perşembe günü K.E. ile iki oğlu E.E. ve A.E, husumetli oldukları Halil Kızıltepe ile tartışmış, kavgaya dönüşen tartışmada Kızıltepe silahla yaralanmıştı.

Sağlık ekiplerince İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Halil Kızıltepe, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.