İzmir'de 2 hastanede 100 kişi zehirlendi

İzmir'de bulunan ve çocuklara sağlık hizmeti veren Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 100'den fazla hasta, hasta yakını ve personelin yedikleri yemekten zehirlendiği bildirildi.

11 Kasım 2016 - 01:37

İzmir'de, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 100'den fazla hasta, hasta yakını ve personel yedikleri yemekten zehirlendi.


Olay, bugün akşam saatlerinde Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Aynı yemek şirketinden gelen yemekleri yiyen hasta, hasta yakını ve hastane personeli yemek yedikten bir süre sonra rahatsızlandı. Aynı hastane ve çevredeki hastanelere kaldırılan yüzden fazla kişi tedavi altına alındı. Yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlenen kişilerin yemekte kadınbudu köfte, ıspanak ve yoğurt yedikleri öğrenildi. Hastane de tedavi gören kayınpederi ile kayınvalidesi zehirleme bir hasta yakını, "Yedikleri yemekten zehirlenmiş. Şu an tedavileri devam ediyor" dedi. Bir başka yakını da "Hastane personeli, hastalar ve hasta yakınları yemekten zehirlenmiş. 15.00 ile 21.00 arasında çalışan tüm personel zehirlenmiş" şeklinde konuştu. "YEMEK ŞİRKETLERİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİNDEN SONRA..."

Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne gelen Türk Sağlık Sen İzmir Şube Başkanı Ahmet Doğruyol' da yetkililerden bilgi alırken, yemek şirketlerinin özelleştirilmesinden sonra buna benzer olayların sıkça yaşandığını belirtti. Doğruyol, "Şuan bu hastanede 40'tan hasta ve hasta yakını zehirlenmiş. Bunlara personeli de eklersek sayı artıyor. Bozyaka Hastanesi'nde de zehirlenenler var" şeklinde konuştu.


Hastaların hastanedeki tedavileri devam ederken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • birisi
  1 yıl önce
  yönetimin zayıflığından başka bir şey değil.çalışanlarla kişisel uğraşacaklarına kendi işleriyle uğraşsınlar zorbalar
 • osman
  1 yıl önce
  Gelişmiş ülke olmak kolay değil.Denetim,kontrol,ceza(demokrasi) Hakk getire.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor
Öğle tatilinde öğretmenlere nöbet görevi verilemez
Öğle tatilinde öğretmenlere nöbet görevi verilemez