erkek protez saçthemeforest temaları

İsveç Diyeti Nedir ?

Diyeti uygulayıp kilo verdikten sonra 2 sene kilo aldırmamayı vaat eden İsveç diyeti, 2 haftalık kısa bir süre zarfında 7 ile 20 kilo verdireceğini iddia ederek diyet listeleri arasında en iddialı diyet çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.

İsveç Diyeti Nedir ?
11 Kasım 2018 - 19:51

İsveç Diyeti Nedir ?
Bazı uzmanlara göre bu kadar kısa sürede verilen bu kilolar vücudun dengesi bozularak verildiği için son derece zararlı. Kilo kaybı uğruna insanların daha büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceğini belirten uzmanlar bu diyeti diyet listeleri arasına almıyorlar. Bazı uzmanlar ise bu diyet hakkında yorum yapmayarak zararlı bir uygulama olduğunu kabul ediyorlar. 
Kısa sürede fazla kilo verdirmeyi vaat ettiği için düşük kalorili ve dengesiz bir beslenme konsepti sunan İsveç diyeti, besinleri yenilmesi ve yenilmemesi gerekenler olarak ikiye ayırmış.
İsveç Diyetinde Tüketilebilecek Besinler
Isveç diyetine göre yenilebilecek besinlere baktığımızda karşımıza; et, tavuk, hindi, balık ve organik yumurtalar çıkıyor. Bunlara ek olarak sebzelerden de bir liste sunan İsveç diyeti lahana, karnabahar, mantar, salatalık, soğan, biber, domates, brokoli, brüksel lahanası, kuşkonmaz, kabak, patlıcan, zeytin, ıspanak, marul, avokado gibi besinler çıkıyor. Diğer bütün diyetlerde ve sağlıklı yaşam formu sunan içeriklerde olduğu gibi günde en az 2 litre su tüketilmesi gerektiğini belirtiyor.
İsveç Diyetinde Tüketilmemesi Gereken Besinler
Isveç diyetine göre yenilmemesi gereken besinlere baktığımızda ise karşımıza; meyve suları, bira, yağ, margarin, tatlı, pasta, şeker, çikolata, dondurma ve türevleri ile karbonhidrat içeren ekmek, makarna, pirinç, patates, patates kızartması, cips, yulaf lapası çıkıyor.
13 gün uygulanan ve uygulandıktan sonra en az 3 ay uygulanmaması gereken İsveç diyeti kendi içinde bazı kurallar da barındırıyor. Bu kurallara da uyulmadığı takdirde sağlığınızı tehdit eden sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Az bilimsel makale bulunmasına rağmen kısa sürede hızlı kilo verdirmeyi vadettiği için bir çok kişi tarafından uygulanan bu diyeti kesinlikle gerekli tetkikleri yaptırmadan ve doktorunuzun onayı olmadan yapmamanızı tavsiye ediyoruz.
 
Bu haber 870 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort