İstifa süreci başladı !

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Melih Gökçek arasında son dakika görüşmesi gerçekleşiyor. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, istifa süreci başladı dedi.

05 Ekim 2017 - 21:21

Ankara'dan gelen son dakika habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son günlerde istifa iddialarıyla gündeme gelen Ankara Büyüşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile görüşüyor. Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre, Başbakan Binali Yıldırım da görüşmeye katıldı.

Abdülkadir Selvi, canlı yayında yaptığı değerlendirmede "Bu görüşmede karar çıkacağını ve Melih Gökçek'in makul sürede istifa edeceğini düşünüyorum. 2019 seçimine kadar yeni bir aday belirlenecektir" dedi.

"DAVAYA İNANANLAR GEREKİRSE İSTİFA EDERLER"

Tahran dönüşü sırasında 'Melih Gökçek'in istifası istendi' iddiası hakkında  

sorulan bir soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan “Belediyelerde iyi niyet içerisinde mesele çözülür. Davaya inananlar gerekirse istifa ederler. Bir makama getirilirken iyi de makamı boşaltması istenirken niye yadırganıyor. ‘Şerefim var’ dersen, partinin şerefi var kusura bakma. Partinin şerefi daha önemli. Yerel seçime hazırlık yapmalıyız.” demişti.

"OLMAYACAĞI ANLAMINA GELMEZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün gazetecilere Meclis kulisinde yaptığı açıklamada ise istifası istendiği iddia edilen Melih Gökçek ve diğer belediye başkanları için “Şu an yok ancak olmayacağı anlamına gelmez” demişti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmenler dikkat: Bunu yapmayın, mevzuatta yeri yok
Öğretmenler dikkat: Bunu yapmayın, mevzuatta yeri yok
Öğretmen atamaları Bakan İsmet Yılmaz'a soruldu
Öğretmen atamaları Bakan İsmet Yılmaz'a soruldu