İstifa Eden Öğretmenler Yeniden Atama Bekliyorlar

İstifa Eden Öğretmenler Yeniden Atama Bekliyorlar
28 Ekim 2018 - 12:40 - Güncelleme: 28 Ekim 2018 - 13:01

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 92.maddesinin verdiği hakka dayanarak Meb e tekrar öğretmen olarak dönmek istiyorum. İstifa etmiş öğretmenlerin tekrar öğretmen olarak atama işlemi yeniden atama (İSTİFA SONRASI ATAMA) usulü ile yapılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı normal atama dönemlerinde bu grup atama için kendisine verilen kadronun %1 ini bu tip atamalar için kullanmaktaydı. Ancak MEB şubat 2016 dan beri yaptığı atamaların hiç birinde bu tip atama için kontenjan ayırmadı. Milli Eğitim Bakanlığının İSTİFA DÖNÜŞÜ SONRASI atama yapmaması konusunda  bir çok insanın muzdarip olduğunu belirtmek isterim. Meb İstifa Dönüşü(yeniden atama ) konusuyla ilgili haberler memurlar net ,meppersonelnet ve kamupersonelinet. te haber olarak yer aldı. Bu haberlere rağmen  Meb istifa dönüşleri ile ilgili olarak herhangi bir atama yapmadı. Ancak sağlık bakanlığı şu anda istifa dönüşü (yeniden atama ) usulü ile atama duyurusuna çıktı ve atamaları gerçekleştirdi.

Peki Milli Eğitim Bakanlığının şubat 2016 dan beri istifa dönüşü atama yapmamasının nedeni nedir?
Her iki bakanlık da sözleşmeli ve kadrolu personel almasına rağmen sağlık bakanlığı bu şekilde atama yaptığı halde Milli Eğitim Bakanlığının atama yapmamasının sebebi hikmeti nedir? 

Bu İstifa dönüşü atama yapılmamasının sebebi olarak Sözleşmeli öğretmen ataması yapılmasından dolayı İSTİFA DÖNÜŞÜ atama yapılmadığı konuşuluyor.O zaman bizim durumumuzda olanlar için bir çözüm üretmeleri gerekmez mi?  Ayrıca aralık ayında 20 bin öğretmen atanacak , (bu kontenjandan bize sadece 200 kişilik kontenjan verilecek)bizim için %1 kontenjan ayırabilirler (daha önceki atamalarda böyle yapılıyordu).

 

Bu haber 8767 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Faruk
  1 yıl önce
  Bu adaletsizliğin ak parti tarafından görmezden gelinmesi çok acı
 • Figen Yalçın
  1 yıl önce
  İki yıl önce zorunlu olarak istifa ettim.Şimdi görevime dönmek istiyorum.
 • rasime
  1 yıl önce
  Artık kadrolu öğretmenler geri dönemiyor malesef bekliyoruz kaç yıldır
 • cemile
  1 yıl önce
  Yasada var olan bu hakkımızı kullanabilmek için istifa sonrası dönüş için kontenjan ayrılmasını talep ediyoruz.
 • Umuttt Var
  1 yıl önce
  istifa sonrası geri dönüş hakkımızı istiyoruz.Teşekkür ederiz yanımızda olduğunuz için...

Şişli Eskort