İşte 680 yeni öğretmen atanacak ilimiz

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Eylül’de Batman’a 680 öğretmenin atanacağını söyledi. Kurtaran; “Eğitim yuvalarında büyük-küçük onarım ve güçlendirme çalışması da yapılacak” dedi.

18 Temmuz 2017 - 20:31 - Güncelleme: 18 Temmuz 2017 - 20:41

OKULLAR TADİLATA ALINIYOR

Yaz tatilinde eğitim yuvalarının eksikliklerini gidermeye yönelik çalışmaları sürdürdüklerini kaydeden Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Eylül ayında Batman’da 680 yeni öğretmenin göreve başlayacağını söyledi. Vali Ahmet Deniz başkanlığında yapılan toplantıda eğitimdeki eksiklikleri masaya yatırdıklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Kurtaran; “Merkez ve ilçelerde büyük-küçük eğitim yuvalarının onarım, tadilat-güçlendirme çalışmalarını iki ay gibi bir sürede tamamlayacağız. Yeni eğitim-öğretim yılında inşaat halinde eğitim yuvamız kalmayacak” diye konuştu.

“ÖĞRETMEN AÇIĞIMIZ YOK”

Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, şöyle devam etti; “İlimizde bu yıl başka illere ataması çıkan öğretmenlerin yerine üç katı eğitimci geliyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl Batman’a 680 yeni kadro tahsis etti. Yeni öğretmen atamalarıyla okulumuzda öğretmen açığı kalmayacak. Hedefimiz geçen yıl TEOG’da gösterdiğimiz başarıyı tekrarlamak. Şimdiden yeni eğitim-öğretim sezonuna yönelik hazırlıklarımız var. Eğitim sezonunda bazı okullarımızın fiziki yapısı değişecek. Sorunsuz bir eğitim-öğretim sezonu için çalışmalarımızı sıcak hava demeden sürdürüyoruz.” 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi